V neděli nezvládli vstřelit ani jednu branku na trávníku juniorky Baníku Ostrava. Když neproměnil v 8. minutě ještě penaltu Simandl, domácí útočník Urban dvěma brankami v první půli rozhodl o tom, že tři body zůstanou na severu Moravy.

Zápas začali břeclavští fotbalisté jen s jediným útočníkem Sasínem a pěti záložníky. O první vzruch zápasu se postarali právě oni. V 8. minutě dostal šanci otevřít skóre hostující kapitán Simandl, ale nařízenou penaltu mu ostravský brankář Andrejko vyrazil na roh. Právě on byl klíčovým hráčem, jemuž museli domácí děkovat v první půli za nulu na svém kontě, když odvracel dalekonosné bomby Málka a Košuliče. Ani sedm přímých střel na gólmana břeclavským hráčům nestačilo na vstřelení branky. To hostům stačily jen dvě.

„Kdyby Simandl proměnil penaltu, mohli jsme se uklidnit a ten zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Rozchytili jsme jim brankáře, na kterém jsme si pak několikrát vylámali zuby. Do t doby jsme zápas ovládali, ale pak jsme dvakrát na soupeřově polovině zbytečně ztratili míč a soupeř dal ze dvou brejků dva góly,“ mrzelo trenéra MSK Milana Valachoviče, který předeslal dvě branky v Prokopově síti.

K míči se v šestnáctce dostal ve 26. minutě Urban a z deseti metrů prostřelil Prokopa poprvé. Urbanova branka jako by polila domácí hráče živou vodou. Dvě minuty před odchodem do kabin potom aktivita Ostravských skončila druhým gólem v břeclavské síti. A znovu zvedal ruce jako první nad hlavu útočník Baníku Tomáš Urban.

Po poločase Břeclavští ještě zvýšili svou aktivitu, ale přímou střelu na branku už vyslali jen jedinou. Hráči MSK v celém zápase zahrávali hned čtrnáct rohových kopů, zatímco soupeř jen dva, přesto nikdo z hostů tyto standardní situace ke vstřelení alespoň kontaktní branky nevyužil. Domácí se zatáhli a svůj pohodlný náskok si ubránili, nic na tom nezměnila ani trojice ofenzivních střídání břeclavského klubu.

„Je to už třetí zápas dokola, zní to jako alibi. Celý zápas hrajeme líbivý fotbal, což nám potvrdili po zápase i trenéři soupeře. Stále je to ale bez brankového vyjádření, neproměníme ani ty nejvyloženější šance. Nemohlo ani, když jsme to ve druhé půli přeskupili,“ dodal Valachovič.

Jeho tým se propadl po čtyřech kolech na třináctou pozici.

FC Baník Ostrava B – MSK Břeclav 2:0 (2:0)

Branky: 26. a 43. Urban

ŽK: Cverna – Šilinger, Cupák, Ivančic

Diváků: 160

Rozhodčí: Pochylý – Šumšal, Gloser

FC Baník Ostrava B: Andrejko – Konečný, Kaizar, Zejdler, Cverna, Frydrych – Dostál, Tomanova (56. Lukáš), Velner – Urban (83. Jurena), Boháč (77. Váňa)

MSK Břeclav: Prokop – Navrátil, Lysoněk, Neuberg, Šilinger (70. Ivančic) – Pukančík (46. Crla), Simandl (K), Košulič, Málek, Cupák – Sasín (68. Nevídal)