I přesto, že vám chyběl tak malý krůček?
Ano. Do sezony jsme šli jako nováček a vůbec jsme nevěděli, co od ní čekat. Chtěli jsme hrát střed tabulky a hlavně neudělat ostudu. To, že jsme skončili druzí, je veliký úspěch. Je to nejvyšší třída, kterou klub kdy hrál.

První A třídu jste většinou vedli, kde se stala chyba?
Musím říct, že skoro totožnou situaci jsme zažili už loni, kdy jsme první místo ztratili remízami v posledních dvou kolech. Letos jsme skoro stále měli čtyři body náskoku. Jenže, jak se sezona blížila ke konci, začalo se víc hovořit o postupu. Nechci říkat, že kluci jsou nějací vyjukaní nováčci, ale ta nervozita se opravdu trošku objevila.

Můžete uvést konkrétní zápasy?
Já si myslím, že lámat se to začalo šest kol před koncem v utkání v Rakvicích. Jeli jsme tam pro jasné tři body a ve čtvrté minutě jsme prohrávali 0:2. Nakonec jsme tam uhráli remízu 3:3, za kterou jsme byli rádi. Jenže byla to jednoznačně ztráta. A pak jsme prohráli i klíčové utkání ve Veselí.

Ale pořád jste byli první.
O vedení jsme definitivně přišli kolo před koncem ve Velké nad Veličkou. Ta je takovou naší noční můrou. Myslím si, že jsme tam sice nikdy neprohráli, ale vyhráli jen jednou. Třeba loni jsme remizovali 1:1, když jsme dostali gól v poslední minutě. Teď už to bylo, jak jsem řekl, i pod tlakem, že jde o všechno. Museli jsme vyhrát a to se nám nepovedlo. Gratuluji Veselí. Postup si zasloužilo, na jaře hrálo nejlepší fotbal a taky nás, jako jediné v celé soutěži, porazilo.

Jak byste reagovali, kdyby se opět naskytla možnost postupu z druhé příčky?
Přiznávám, že jsem tajně doufal, že by se to mohlo opakovat a takovou nabídku bychom určitě přijali. Ale ujišťuju všechny, že jako klub jsme se sezonou velmi spokojení.

Takže na postup zaútočíte příště?
Říkal jsem, že když jsme nepostoupili teď, tak do nové soutěže půjdeme jako favorité. Minimálně nás tak budou všichni vnímat. Ano, postupu bychom se nebránili.

Jak byste charakterizoval kádr mužstva?
Především musím odmítnout, když o nás někdo tvrdí, že jsme žoldáci. Máme kluka nejdál z Prostějova, vedle ve vesnici si našel holku. Přestěhoval se a chytá u nás. Jinak máme místní kluky a z blízkého okolí, jako Terezín, Čejč a dalších vesnic. Nepřeženu, že maximálně do deseti kilometrů od nás. Hodně jich tu začínalo, pak se třeba oženili někde vedle ve vesnici, ale jsou prostě naši. Na zápasy nám pravidelně chodí dvě stě i tři sta lidí a jedině proto, že tu hrají právě naši kluci nebo z okolí. Žijeme z toho, že naši dorostenci asi před deseti roky vyhráli nějakou krajskou soutěž, a to je základ současného týmu, jeho osa.

Takže řekněte jména, třeba i pochvalte.
V každé řadě máme svého, jak se říká, špílmachra. V záloze je to Martin Kmeť, který se přiženil do Krumvíře, a Pavel Hoša, který je vedle z vesnice. To jsou kluci, kteří si zahráli krajský přebor i divizi. Zkušenosti tady zúročují. O brankáři jsem mluvil. Ale je tu i David Michna, Štěpán Rozkydal, Dalibor Adamec, bratři Luskačovi a další kluci mezi dvaceti a osmadvaceti lety, kteří prošli mládežnickými centry v Šardicích, v Hodoníně nebo ve Slovácku. Vrátili se, když dovršili věkovou hranici dorostu a nebylo pro ně místo v A týmech. To jsou kluci, na kterých budeme i nadále stavět.

Rýsují se pro novou sezonu nějaké posily anebo naopak odchody?
Především jsme se po několika sezonách rozloučili s trenérem Viktorem Linhartem, s nímž jsme třikrát postupovali. Dostal nabídku, která se neodmítá, z Hodonína k mládeži. Je to mladý, perspektivní trenér, u nás to byla jeho první štace po skončení aktivní kariéry. Nahradí ho Michal Škrabko, který má zkušenosti s třetí ligou v Břeclavi. Je to kluk z Brna, ale oženil se v Krumvíři. Mužstvo by mělo zůstat pohromadě. Odejít chtějí jen Valenta do Rakouska a Doležal do Šardic. V hledáčku máme čtyři hráče a přepokládám, že přivedeme dva. Z toho jednoho Krumvířáka, který hrával výš. A podstatnou novinkou je, že do nových soutěží přihlásíme B mužstvo.

To je v těchto dobách hodně záslužné. Jak se vám to podařilo?
Začali jsme se důsledně věnovat mládeži a začínají nám vycházet hráči. Už loni vyšli tři kluci z dorostu, ale ještě neměli výkonnost na I. A třídu mužů, a tak museli jít do okolních vesnic. Teď se vrátí do béčka a s těmi, co v dorostu skončili letos, vytvoří základ mužstva. Počítáme, že v něm budou hrát i dorostenci. Dorost postoupil do krajské soutěže a má v kádru dvaadvacet hráčů. Chceme, aby všichni hráli. Věříme, že vytvoříme dobrou zálohu pro áčko.

To by asi chtělo vyšší soutěž.
Bohužel začneme ve čtvrté třídě, ale… Já jsem to zatím nikde neříkal, ale musíme chtít postoupit, aby to mělo i nějakou kvalitu, aby odpovídala áčku v I. A třídě.

Takže o budoucnost krumvířského fotbalu nemáte obavy.
Určitě ne! Máme předpřípravky, přípravky, výborně spolupracujeme s rodiči. Stojí za námi obec. Podporuje nás už spoustu let. Zrekonstruovala nám hřiště a udržuje ho. To je náš základ, který vlastně současný vzestup umožnil. Obec je to hlavní, plus řada místních podnikatelů, kteří nás podporují menšími částkami. My hráčům fotbal neplatíme, ale pro děti je to důležité, abychom jim mohli udělat dobré podmínky.