O přestupu ostříleného levého křídla, jež naposledy působilo v Jihlavě a má za sebou i čtyřicítku startů v Gambrinus lize, by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

„Je to zkušený hráč, určitě by nám velmi pomohl. S Kroměříží jsme už domluveni na hostování s opcí, záleží už pouze na stanovisku hráče,“ uvedl sportovní ředitel a kouč Břeclavi Radek Rabušic.

„Tak já jsem už pevně rozhodnutý přestoupit do MSK. Podle mě jen záleží, kdy se přesně dohodneme,“ poznamenal Drga, který se už od úterý připravuje na stadionu v Poštorné.

Transferu odchovance Zlína nahrává především poloha Břeclavi. Kreativní fotbalista totiž bydlí a studuje v Brně. „Je to velká výhoda. Z Kroměříže bych to měl nesmírně daleko, nezvládal bych to.“

Roman Drga v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže v dresu Jihlavy na svá předchozí plodná léta zdaleka nenavázal. Nastoupil pouze k sedmi duelům, v nichž se nedokázal ani jednou střelecky prosadit.

„Nebylo to ideální, ale na druhou stranu jsem měl zdravotní potíže. V Břeclavi bych chtěl ukázat, že fotbal hrát umím. Věřím, že MSK pomohu k postupu,“ podotkl.

Břeclavští podle všeho v zimní přestupovém okně neřekli poslední slovo. Pátý celek Moravskoslezské ligy jedná stále o dalších posilách.
Modrobílé Barvy Břeclavi tak možná bude v dohledné době oblékat někdejší ikona Tatranu Poštorná Ivan Dvořák či srbský forvard Alexander Markovič.

„Spoléháme se také na talentovaného Pavla Ryšánka z Líšně. Vše je ale prozatím v jednání, uvidíme, jestli nás nakonec někdo z těchto hráčů posílí,“ nechal se slyšet Rabušic.