A to konec definitivní, nejen v Bavorech. „Jardovi se to nedařilo skloubit se svojí prací. Navíc staví dům a narodil se mu potomek. Neměl na fotbal prostě čas,“ vysvětlil okolnosti ztráty opory zadních řad trenér Milan Valachovič.

Kromě bývalého ligového cestovatele si balí kufry také ligoví futsalisté Dornay se Sýkorou. Zájem je ale i další hráče, třeba kapitána Kamila Novotného.

Ztrátu v defenzívě nemusí řešit díky přetlaku v zadních řadách, proto zatím přicházejí na zkoušku ofenzivní hráči. Jedním z nich je mladý Třebíčan Rostislav Novák, který se vrací z angažmá v Rakousku.

Druhým pak Martin Švihálek, který byl rovněž v Rakousku a má za sebou například zkoušku na Maltě.

Zajímavým jménem je také Ondřej Pokorný, hráč MSK Břeclav, který naposledy kopal v divizním Blansku. Jeho dalekonosné přímé kopy asi není třeba fotbalovým fanouškům představovat.

„To by měla být jediná možná posila do defenzívy. Ale všechno je v jednání, stejně jako několik dalších,“ vysvětlil Valachovič.

Jeho tým se bude připravovat dvakrát týdně na umělé trávě v Hrušovanech a jednou v týdnu využije šatovské fitcentrum. Soustředění je prozatím otázkou financí.

Mimo to odehraje jeden z nejúspěšnějších týmů letošního krajského přeboru velmi kvalitně obsazený turnaj na umělé trávě v Líšni, kde mu budou soupeři také třetiligová mužstva.