Tou nejznámější je ostřílený ligový harcovník Jaroslav Schindler. „V přípravných zápasech byl perfektní, bude to velká posila,“ uvedl na adresu zkušeného stopera jeho nový kouč Valachovič.

I další nové akvizice Valachovičovy družiny jsou většinou defenzivní hráči.

Na postu stopera jsou zvyklí hrávat kapitán Mikulova David Kubánek, která se o pár kilometrů na sever přestěhuje na půl roku. Univerzální defenzivní hráč je i Michal Šuráň, kterého zapůjčilo Znojmo.

Dalším obráncem je také Jiří Raušer, naposledy oblékající dres Hartvíkovic. Raušer před dvěma lety pomohl v dresu Líšně k šokujícímu vyřazení Slávie ve třetím kole poháru ČMFS.

Již dlouho avizovanými posilami jsou Jan Dornay s Petrem Sýkorou, kteří měli za Bavory hrávat již na jaře. Oba jsou hráči prvoligového futsalového Helasu Brno.

Posílit ofenzivní část má také jeden z nejlepších střelců uplynulého ročníku okresního přeboru Tomáš Konečný z FC Hustopeče.

Rozhodli jsme se jej v této sezoně v Bavorech vyzkoušet,“ hlásil kouč Valachovič.

Ten má ještě větší radost z uzdravení se zraněním dlouhodobě laborujícího Brazilce Ferriery.

Ten by měl už na pár minut naskočit v dnešním přípravném utkání, které Palavan sehraje na domácí půdě proti Šardicím.

Po skončené sezoně někteří hráč Bavory také opustili. Šlo o duo Šefčovič (Slovensko) a Hnát (Tvrdonice), dvojice Polášek – Rástočný zase bude v příští sezoně oblékat dres Bořetic.

V přípravě se zatím neobjevili zkušení Šmíd s Baštařem, kteří měli delší dovolenou, stále se počítá také s nestárnoucím Vladimírem Michalem, i když jen v případě nouze.