Židenická Čafka už Bavory na špici krajského přeboru neohrožuje. Po bezchybném taktickém výkonu dokázal lídr soutěže svého konkurenta eliminovat po výsledku 2:0. Brňané, jeden z favoritů přeboru, ztrácí už sedm bodů.

Bůhvíjaký fotbal se ale mezi top týmy nekonal. Přitom se zdálo, že obě mužstva budou chtít zvýšenou aktivitou svého soupeře zaskočit hned od začátku.

Hosté však brzy pochopili, že proti zkušenému týmu plného bývalých ligových hráčů, navíc na jejich malém hřišti, toho moc nátlakovou hrou se dopředu nezmůžou.

Domácí hráli přesně to, co potřebovali. Počítali s tím, že právě hosté se musí pokoušet o útočení a vyčkávali. Rozhodčí jim nabídl několik zajímavých standardek, na Dolíhala ale nikdo nevyzrál. Bombarďák Pokorný mu alespoň řádně vyprášil rukavice. „Bavory hrály zkušeně. Nechtěly inkasovat, a čekaly na standardní situaci nebo na brejk,“ mínil hostující trenér Bohdan Ryšavý.

Domácí ukázali, že zvládají obojí. První pořádné vzrušení diváci zažili až po necelé hodině hry. Po rohu nechali hostující obránci hlavičkovat o hlavu menšího Davida Kubánka a bylo to 1:0 pro domácí.

To už na hřišti nebyl Bíma, klíčový hráč hostů. Puchýře mu nedovolily pokračovat a tým a trenér Ryšavý věděl, že na body už jeho tým dosáhne jen stěží.

Ze strany Židenických to byla čirá křeč. Útočné snahy vyznívaly marně. A domácí toho využívali k rychlým protiútokům. Smrtící byla spolupráce dvou „holých lebek“. Hrubina poslal do brejku Šmída a veterán z belgické ligy přehodil vyběhnutého Dolíhala.

Jedinou šanci hostů spálil až v 87. minutě obránce Nápravník, Vlasák byl na místě a za pár minut se mohl radovat z vychytané nuly a tří bodů pro svůj tým. „Věděli jsme, co chceme hrát, a dodržovali jsme to. Zahustili jsme hřiště a soupeře jsme nepustili vlastně do žádné pořádné šance,“ hodnotil zápas domácí stratég Milan Valachovič.

Ten měl důvod pochválit především střelce druhé branky Šmída. A nejen za gól. „Myslím, že další takový hráč v přeboru nehraje, na jeho věk je to prostě krásné,“ dodal.