V rámci oslav, které se uskuteční na počest postupu klubu do I. A třídy, vyzve pořádající Palavan Bavory výběr brankáře Michala Václavíka. Na trávník by mělo vyběhnout hned několik protřelých hráčů, mezi největší hvězdu přátelského klání bude patřit bez pochyb opora pražské Sparty Libor Došek.

Bavory, jež v letošním ročníku I. B třídy triumfovaly suverénním způsobem, se chtějí odvděčit věrným příznivcům. A tak se rozhodli k exhibičnímu utkání přilákat na svůj domovský trávník jedenáctku hráčů, kteří si na živobytí vydělávají výhradně profesionální kopanou. „Za to, že se taková u nás vůbec uskuteční, vděčíme zejména Michalu Václavíkovi, jenž je mým blízkým přítelem,“ vysvětloval Josef Valachovič, trenér Palavanu Bavory.

K vidění bude penaltový rozstřel

O tom, že se konání prestižního střetnutí stane skutečností, se rozhodlo již v minulosti, respektive po závěru Gambrinus ligy. „O exhibici jsem začal uvažovat, když jsem byl pozván na obdobnou akci, kterou pořádali hráči Slavie na konci sezony,“ osvětlil kouč Valachovič, jenž má s akcemi tohoto typu velmi dobré zkušenosti.

V letech minulých měl co dočinění dokonce s hráči ze slavné kanadsko-americké NHL. „Dříve jsme uspořádali fotbalové utkání třeba s Martinem Havlátem, který teď hraje v Chicagu, nebo Patrikem Eliášem z New Jersey. Byli přizváni také reprezentační obránce Tomáš Hübschman a útočník Tomáš Jun,“ poukázal na svou bohatou praxi s realizací klání podobného typu.

Nedělní exhibiční utkání nebude pouze o kopané jako takové. Případní návštěvníci se mohou těšit na bohatý program. „Myslíme také na to, aby se celá exhibice držela určitých standardů. Také proto jsme přichystali pro příznivce vystoupení hustopečských mažoretek, k dispozici bude i tombola,“ prozradil Valachovič, který má v plánu zakončit přátelské střetnutí divácky atraktivním soubojem muže proti muži. „Po zápase chystáme penaltový rozstřel, fanoušci se mají rozhodně nač těšit.“

Zřejmě největší zájem budou dle pořadatelů návštěvníci věnovat Michalu Václavíkovi, který v uplynulé sezoně ovládl se Zaglebií Lubin polskou soutěž. Pohár pro vítěze ligy sice na jižní Moravu nepřiveze, fotbaloví stoupenci si však mohou z blízkosti prohlédnout alespoň cennou medaili. „Ano, Michal Václavík ji do Bavor přiveze, diváci si ji budou moci prohlédnout,“ potvrdil Valachovič.

Pískat bude sudí z Gambrinus ligy

O tom, že souboj Palavanu Bavory s výběrem Michala Václavíka bude veden na profesionální úrovni, svědčí i fakt, že rozhodcovské píšťalky se ujme Martin Večera, zkušený sudí z Gambrinus ligy. „Utkání bude bezpochyby rozhodováno velice kvalitně, protože tento arbitr je zapsán také na listině rozhodčích UEFA,“ přiblížil Valachovič.

O výsledek půjde, jako již tradičně u podobných duelů, jež se nesou v přátelském duchu, až v poslední řadě. „Vůbec pro nás není důležité, jak ten zápas dopadne. Chceme, aby padlo hodně branek a fanoušci se pobavili,“ nechal se slyšet trenér Valachovič, který má výběr Michala Václavíka velmi dobře zmapován. „Hodně těch hráčů z toho týmu znám. Myslím ale, že pro diváky bude největším lákadlem kanonýr Libor Došek,“ uzavřel.