Jakub Kadrnka, nejmladší hráč na hřišti, utrpěl po výskoku a následném nekontrolovaném pádu na zem ztrátu vědomí a zapadl mu jazyk. Naštěstí si toho ihned všiml hráč domácích Bavor a hned poté začal závod s časem. Domácí hráči v čele se zkušeným Róbertem Kafkou a fanoušek hostů Karel Švestka se pokoušeli otevřít mladíkovu čelist, kterou křečovitě držel u sebe. Naštěstí se ji i za pomoci praporku asistenta rozhodčího podařilo otevřít a mladíkův život byl tak zachráněn.

Následně přijela záchranná služba, ale mladíka si naložila až přivolaná helikoptéra, která jej dopravila do Brna. Do domácího léčení byl zraněný propuštěn po několika dnech. Hráči obou mužstev se poté domluvili, že utkání bude sehráno v náhradním termínu. „Byl to jeden z nejhorších dnů mého života, už to nechci nikdy zažít,“ komentoval nešťastný okamžik jeden ze spoluhráčů zraněného mladíka.

Vedení Palavanu před opakovaným utkáním udělalo velkorysé gesto. Při nástupu hráčů pozvalo Jakuba Kadrnku, jehož krk stále „zdobí“ límec, na hřiště. Zde mu byly z rukou hlavního sponzora týmu Bavor, Jaroslava Pešáka, předány dary jako omluva za nešťastný incident, který se na jejich hřišti udál.
„Bylo to z jejich strany překvapivé a přátelské gesto. I když na mém zranění nenesou žádnou vinu. Když jsem byl na hřišti, moc dobře mi nebylo, prostě špatné vzpomínky,“ přiznává Jakub. O svém zdravotním stavu říká, že už je to lepší, pouze hlava ho po těžkém otřesu mozku stále bolí. Potlesk si vysloužil i Róbert Kafka, jeden ze zachránců života nadějného fotbalisty.

Samotné utkání mělo očekávaný průběh. Domácí začali převahou, a do konce prvního poločasu vstřelili soupeři čtyři branky. Hattrickem se blýskl Žůrek, pro kterého to byl teprve druhý zápas v jarní části v základní sestavě. Před poločasovým hvizdem vsítil branku po rohovém kopu ještě Furch.
Druhou půli začali domácí ještě větším tlakem, Podivín se dvacet minut nedostal na půlku Bavor. V těchto chvílích si domácí vypracovali celou řadu vyložených šancí, hlavně Ráztočný s Žůrkem. Ujala se ale pouze překrásná střela Lamberta Šmída, který po Furchově přiklepnutí vymetl ze 30 metrů šibenici Bednaříkovi branky. Bavory poté trochu polevily, čehož využil Karel Švestka ke vstřelení branky. Pro Bavory a jejich brankáře Radima Vlasáka to byla úplně první inkasovaná branka na domácím hřišti v tomto ročníku.