Mimo hlavního šlágru mezi Břeclaví a rezervou 1. FC Brno to bude zápas Novosedel s ambiciózním týmem Inzert Expres Znojmo. Oba týmy vstoupily do sezony vítězstvím. Novosedly na hřišti Čebína, Znojemští v Brně proti Moravské Slávii. Domácí budou chtít po loňské slabší sezoně hrát v první polovině tabulky, dosavadní výsledky tomu odpovídají. Ale i hosté ze Znojma patří k tomu lepšímu, co I.A třída nabízí.

Ve skupině B stejné soutěže se na domácím hřišti poprvé představí favorizované mužstvo Palavanu Bavory. V okresním derby nastoupí jeho hráči proti Kosticím. Fotbalová kvalita bude na straně domácích hráčů. Kostice si tak budou muset zřejmě na první body ještě počkat. V úvodním kole nezvládly domácí zápas s Rajhradem, nechaly ho vstřelit tři branky a odvést si tři body. Bavory si výhru odvezly ze hřiště rezervy Šardic. Tam zvítězily pouze o jednu branku, celý zápas ale měly míč pod kontrolou a domácí hráče k ničemu nepustily.

Ve stejné skupině se na vlastním stadionu představí i Slavoj Velké Pavlovice, který přivítá Bučovice. Ani Slavoj nebyl na úvod úspěšný, ze Šlapanic si neodvezl ani bod. Naopak Bučovice vstřelily v úvodních dvaceti minutách dvě branky na hřišti Tvrdonic a v prvním zápase sezony se radovaly z výhry.
V nejnižší krajské soutěži I. B ze čtyř týmů z Břeclavska hraje doma jen jeden. Podivínský Slavoj chce v Lednici napravit úvodní ztrátu na hřišti mutěnické rezervy, kde v oslabení inkasovali až v poslední minutě druhé půle. Domácí Moravan postihly v letní púřestávce odchody několika klíčových mužů ofenzivy. Derby zápasy jsou ale nevyzpytatelné a Lednice má navíc Podivínu oplácet těsnou prohru v závěru jarní části soutěže.