S vysokou pravděpodobností na nové spoluhráče se mohou těšit v nejbližší době fotbalisté Bavor, kteří si momentálně užívají zaslouženého posezonního odpočinku. Dres Palavanu, jenž v uplynulém ročníku naprosto suverénním způsobem dokráčel k celkovému vítězství v I. B třídě, by měli obléci dva zkušení hráči, kteří podstatnou část své kariéry strávili v české nejvyšší soutěži.

Gibalův příchod brzdí zranění

Funkcionáři Bavor v posledních týdnech usilují především o služby ostříleného Romana Gibaly, který barvy jejich týmu již v minulosti hájil. Někdejší opora drnovické a královehradecké kopané, je dle nejčerstvějších informací s nováčkem I. A třídy na podmínkách smlouvy téměř domluvena. „O Romana máme eminentní zájem, jeho příchod jsme avizovali už v zimním přestupovém období. Hráč má také zájem u nás působit, musíme jen dořešitdetaily,“ potvrdil kouč Milan Valachovič.

Angažmá hbitého středopolaře, který má za sebou mimo jiné exotické angažmá v daleké Jižní Koreji, by však mohlo zhatit jeho nynější zranění. „Musel bohužel vyhledat odborníky a podstoupit operaci, při níž mu odstranili výrůstek na patě,“ konstatoval posmutněle Valachovič, jenž bude mít hráče eventuálně k dispozici až po letních prázdninách. „Na nohu dostal sádru, mimo hru bude tak dvanáct týdnů,“ posteskl si.

Vedení Palavanu je ochotno jednat i o dalším neméně zajímavém přestupu. „Uvažujeme o Janu Marošim, takový zkušený fotbalista by se nám bezesporu hodil,“ nechal se slyšet kouč Valachovič, jenž si je ale vědom toho, že příchod bývalého ligisty by se neobešel bez potíží.

Ve středové formaci Bavor totiž s pravidelností kraluje někdejší lídr belgického Beverenu Lambert Šmíd, jemuž zdatně sekunduje dřívější pilíř drnovické zálohy Róbert Kafka. „Jsou tam ale i další zkušení hráči. Je tak jasné, že příchodem Marošiho by se musel někdo uskrovnit, což může být problém,“ obává se Valachovič možného konfliktu.

Rozhodovat bude majitel klubu

Možné rozpory v mužstvu by mohl vyřešit odchod Róberta Kafky, jenž sice ukončil své trenérské angažmá u dorostu Drnovic, o post kouče ale nadále usiluje. „Má sice stále zájem hrát za Bavory, ale pokud si najde další trenérské angažmá a jeho a naše zápasy se budou krýt, není možné, aby za Palavan nastupoval,“ přemítal Valachovič.

Poslední slovo ohledně nových posil bude mít majitel klubu Jaroslav Pešák, který má na vzestupu kopané v Bavorech klíčový podíl. „Můj zájem je především takový, aby na naše mužstvo chodili diváci. Při posilování týmu kladu důraz na to, aby hráč, jenž přichází, u nás trénoval a vybudoval si ke klubu vztah. Hráče, jenž by si chtěl v Palavanu jen přivydělat, nechci,“ vysvětloval Pešák, který tak nepřímo naznačil, že iniciativa kouče Valachoviče přivést Jana Marošiho, mu není po chuti.