A proč by ne. O týmu z maličké vesničky, která má sotva čtyři stovky obyvatel, si na Břeclavsku povídá i ten, kdo kopání do meruny považuje za ztrátu času.

„Ale s tím nikdo nepočítal, že budeme tak suverénně vévodit soutěži,“ upozornil trenér Bavor Milan Valachovič. „Tak dobře, tu kvalitu máme, trochu jsme si kryli záda, když jsme říkali, že se nesoustředíme na postup,“ pousmál se.

Nováček soutěže na vlně euforie


Vizitka mužstva po třinácti zápasech I.A třídy je brilantní. Pouze jediná porážka. Skóre 36:7. A pochopitelně neotřesitelná pozice na špici tabulky.
To vše s nálepkou nováčka. Pohled pod pokličku ale příznivci kopané leccos napoví. Vždyť dres Bavor oblékají nejen hráči z první ligy, jejich barvy hájí i borci, již si vydělávali na chleba v zahraničí.

„Něco na tom asi bude. Kolikrát jsme měli nějaké trable, jenže tihle kluci jsou tak zkušení, že je nic nevyvede z míry. Z toho opravdu hodně těžíme,“ pobrukoval si spokojený kouč.

Mužstvo tak šlape. A mezi hráči je cítit pohoda. „Jo, jo. Jsme spokojení, všem se daří. Já jsem tady už rok a nemohu si na nic stěžovat,“ usmíval se záložník Šmíd, ten okusil mimo jiné prestižní belgickou ligu.

Hvězdy jednou nohou v Bavorech


O místence o patro výše kupodivu nechtějí nic slyšet. A to i přes sedmibodový náskok v tabulce. „Ale tak to není. Jenže nechceme zbytečně předbíhat, může se klidně něco zvrtnout,“ obává se Valachovič.
A důvod? „Některé týmy z nás mají velký respekt. Když k nám přijedou, tak to zavřou, pro nás je potom složité se prosazovat v koncovce,“ všiml si Šmíd zbraní protivníků.

Jenže pohled do zákulisí svědčí o tom, že Bavory si jsou svou pozicí jisty. Fotbalovým nadšencům tak bude jistě příjemně po těle. Klub totiž usiluje o další prvoligisty. Jeden dokonce nosil český znak na prsou.
„Je pravda, že přemýšlíme o různých jménech. Jedno je jisté, přijde Roman Gibala. A jsme taky domluveni s hráčem, který v minulosti nakoukl i do reprezentace. Nic víc neřeknu,“ tajnůstkařil Valachovič.