Bořetický klub přišel s jednoduchým vysvětlením nečekané situace. „Po cestě na zápas se nám u Rakvic porouchal autobus. Po chvíli řidič zjistil, že je to neopravitelná porucha, a že se nestihneme dostat včas na zápas," vysvětlil předseda bořetického Celticu Jiří Kadlec.

Jenže druhá strana ovšem přišla s doplněním bořetické verze. „Po desáté hodině nám opravdu volali, že se jim pokazil autobus. Po čtvrt na jedenáct volali znovu, že to nepůjde opravit. Tak jsme nabídli, že pro ně do Rakvic přijedeme a přivezeme je. O půl hodiny posunout začátek utkání by v tomto případě nebyl problém. Jenže Bořetice naši nabídku odmítly," přišel se zajímavou informací výkonný ředitel MSK Břeclav Martin Maťašovský.

Ten společně s hráči, rozhodčími i diváky vyčkával na stadionu, vše bylo připravené k utkání. Nakonec si domácí fotbalisté jen zahráli fotbálek mezi sebou a rozešli se k domovu. „Měli jsme připravené hřiště, museli jsme zaplatit pořadatele i rozhodčí. Vznikly nám náklady, které nám doufám po rozhodnutí STK vrátí," dodal.

Zápas by se měl podle regulí opakovat. Má to ale jeden háček. Bořetice měly totiž u FAČR zaregistrovaných ke včerejšímu dni jen deset hráčů, z toho dva žáky a jednoho funkcionáře, právě předsedu Kadlece. Utkání by tak Celtic stejně nemohl odehrát a došlo by ke kontumaci kvůli neoprávněnému startu hráčů. Zprávy o tom, že se Bořetičtí nesejdou, měl navíc Deník už v sobotu.

Bořetice v zimě prakticky netrénovaly, odehrály jen jedno přípravné utkání, navíc kádr opustily opory Švestka, Bača, Sycha, Matula a nakonec i trenér Škrabko.

Bývalý kouč stejně jako podzimní kapitán týmu David Petrásek situaci odmítli blíže komentovat.