„Co na takovou výhru říct? Jen to, že musím být spokojený. Jsem rád, že jsme dokázali hrát i za rozhodnutho stavu, kdy jsme vedli o tři nebo čtyři branky. To nám dříve dělalo problém. Minule jsem za to klukům také vyčinil, tak si to vzali k srdci,“ těšilo po zápase trenéra domácího celku Libora Snopka.

Sám asi nečekal, že bude zápas rozhodnutý tak brzo. Sekule, které hrají na Slovensku I.B třídu, toti udržely bezbrankový stav jen chvíli. Ve 3. minutě prošel tečovaný trestňák Tomáše Pospiše až do branky. V 9. minutě se zase zleva opřel bodlem do balonu Jiří Paulík a trefil vzdálenjší šibenici. Na rozdíl tří branek pak v 17. minutě upravoval po výborné Paulíkově přihrávce Prajka a hosté byli zralí na ručník.

Sekule v prvním poločase příliš často naráželi na připravenou obranu MSK. Když už prošli až k brance, stříleli vedle. Ani kombinace jim nevycházely, nákopy a přihrávky sbírali domácí hráči a vyráželi do smrtících brejků. Některé mohly klidně skončit dalšími brankami v sekulské síti, ale Prajka trefil v jasné šanci jen břevno a Pospiš o chvíli později orazítkoval tyč.

Nemuselo je to ale dlouho mrzet. Do poločasu totiž Břeclavané přidali ještě další tři branky. Po půlhodině si počkal Pospiš na hranici ofsajdu a v úniku obstřelil brankáře. Svůj hattrick nejlepší střelec turnaje dokonal o dvě minuty později po přesné přihrávce Levčíka. Šestý gól MSK pak přidal v posledních vteřinách první půle po průniku středem hřiště Paulík.

„Nechci snižovat kvality soupeře, ale když jsme Sekulím rychle dali dvě tři branky, působily nervózně a odevzdaně. Říkal jsem proto v poločase klukům, aby se dál fotbalem bavili, a tentokrát to beze zbytku naplnili,“ prozradil bývalý kouč Vracova, Dubňan nebo Kostic.

Po změně stran se hra vyrovnala, ale jen na chvli. Sekule nepouštěly domácí hráče k šestnáctce. Odolávaly však jen necelých deset minut. Pod umělým osvětlením pak nadále pokračovala jejich destrukce. Pod umělým osvětlením dal svou čtvrtou branku jako před týdnem Pospiš a na 8:0 zvyšoval po Levčíkově centru krají obránce Kuriál.

Rychlé brejky rezervy MSK po stranách hřiště a následné centry do šestnáctky nesly dále

své ovoce. Po takových akcích se trefil Kuriál, tentokrát hlavou. Desátou trefou Břeclavi potěšil diváky v 74. minutě po Pospišově přiťuknutí Levčík, který obešel slovenského gólmana a zakončoval do prázdné branky. Velkopavlovický odchovanec měl prsty i v jedenácté brance. Po jeho střele si sekulský stoper srazil míč do vlastní branky. Zápas uzavřel obránce Kuriál, který taktéž v utkání dosáhl hattricku.

„Hráli jsme jednoduše, na hostující branku jsme útočili prakticky neustále. Naopak hosté ve druhém poločase donutili Kreizla zasáhnout jen jedinkrát. Měli jsme ještě spoustu šancí, kdy zakončení nebylo úplně ideální. Ale nikdy nevyjde všechno. Jinak to také mohlo být třeba i patnáct nula,“ dodal Snopek.

MSK Břeclav „B“ – Sekule 12:0 (6:0)
Branky: 3., 30. a 32. a 53. Pospiš, 17. Prajka, 9. a 45. Paulík, 58., 69. a 85. Kuriál, 74. a 76. Levčík
Diváků: 35
Rohy: 5:1
Sestava MSK Břeclav „B“: Kreizl – Kuriál, Vejvančický (68. Kalčík), Kalčík (61. Vinklárek), Pospiš – Paulík, Dolíhal, Matůškovič, Levčík, Hromek (46. Polášek) – Prajka (46. Herman)
Další zápasy 3. kola: Kostice – Kúty 2:2 (branky: Sirotka, Brázda – vlastní Rabušic, Walla M.), MSK Břeclav U19 – Hlohovec odloženo (velká marodka Hlohovce), Tvrdonice – Mikulčice 5:1 (Fabičovič, Trčka, Polášek 2,Vlašic – Krejčiřík)

Tabulka zimního turnaje po neúplném 3. kole:
1. MSK „B“ 9 bodů
2. Tvrdonice 9
3. Kostice 7
4. Kúty 7
5. MSK Břeclav U19 0* (odložené utkání k dobru)
6. Hlohovec 0* (odložené utkání k dobru)
7. Sekule 0
8. Mikulčice 0