Je jasné, že pokud se něco výrazně nezmění, čeká svěřence trenéra Ivana Dvořáka staršího na jaře boj o udržení.

Přitom herní projev mladých Břeclaváků není nejhorší, trápí je ale stejný problém jako jejich starší kolegy v Moravskoslezské fotbalové lize. „Myslím si, že špatný fotbal nehrajeme. Prostě máme neskutečnou smůlu v koncovce. Od diváků jsme se doslechli, že se na náš fotbal dá dívat, ale jak říkám, prostě nemůžeme protrhnout tu gólovou smůlu,“ tvrdí obránce Jiří Vinklárek.

Šestý tým loňské sezóny navíc téměř neoslabil, jádro stálých hráčů zůstalo prakticky nezměněno, naopak, mužstvo posílili hráči z dorostu i z jiných týmů. „Možná, že trošku trpíme nato, že se kolem stálých hráčů točí stále jiná sestava,“ hledá problém zanedlouho devatenáctiletý Vinklárek. A není divu, první tým MSK Břeclav v posledním měsíci trápila rozsáhlá marodka, což muselo narušit i sestavu rezervy.

Hráči břeclavské rezervy poznali pocit vítězství hned v prvním hraném kole na hřišti Kostic, kde zvítězili 3:1. Poté se sedm kol trápili a chytili se až o minulém víkendu, kdy porazili Bučovice 3:2. Oba týmy, na které Břeclav vyzrála, jsou však nyní za ní na posledních dvou příčkách. Proti silným soupeřům z Kyjova nebo Velkých Pavlovic břeclavští fotbalisté nepřekvapili a odešli poraženi. O to více je mrzí další zbytečné ztráty.

„Zbytečné byly hlavně domácí porážky od Tvrdonic a od Lanžhota, který byl v dé době v krizi. Také domácí remíza s Rohatcem nás srazila na zem. V tom utkání jsme si vytvořili drtivý tlak i brankové příležitosti, ale prostě nejsme schopni dostat míč do sítě. Není to ale jen vina útočníků, chybuje samozřejmě i obrana,“ mrzí mladého stopera.

Smůla se ale nemůže trvat věčně. Mírný náznak zlepšení už se ukázal už o tomto víkendu. Bude to ale stačit? O víkendu totiž zajíždí béčko na hřiště Slavkova, pátého týmu tabulky. „Už se musíme zvednout. Věřím, že ukážeme naši sílu a dáme i nějaký ten gól. Musíme protrhneme tu mizérii a třeba přijde i série výher. To je jediné naše východisko,“ dodává Vinklárek odhodlaně.