„Nebylo to o fyzičce, tohle bylo o chuti. V první půlce jsme prostě na hřišti nebyli. Nešli jsme do žádného souboje, nebojovali, nebojovali, nechtěli hrát fotbal. Soupeř byl sice fotbalově lepší, to se musí uznat, ale přesto tam musí být vidět z naší strany aspoň snaha. Navíc jsme tři ze čtyř gólů soupeři prakticky darovali," rozdýchával těžce vysokou domácí porážku MSK jeho trenér Karel Bečka.

Fotbalisté Uničova hodně rychle zjistili, že se dá s domácími velmi dobře hrát. Čekali na vlastní polovině a ihned po zisku míče přecházeli do protiútoků. A chyby domácího celku přišly vzápětí. Už ve 12. minutě ztratil stoper Dvořák na polovině hřiště balon a Aleš Krč se ze samostatného úniku nemýlil.

Hosté byli i nadále viditelně lepším týmem a netrvalo dlouho a padla další branka. Tentokrát dostal balon mezi stopery hostující Hrubý, přesprintoval Dvořáka a podél padajícího brankáře Prokopa přidal druhý gól.

Pasivní výkon Břeclavi potrestal pět minut před koncem prvního dějství Stříž, ke kterému se ve vápně šťastně odrazil balon napálený do jednoho z Břeclavských. Stříž na nic nečekal a poslal jej do sítě. O vítězi zápasu bylo prakticky jasno.

Hráči MSK totiž za celý poločas vyprodukovali jen jednu propagační střelu na brankáře Uničova. „Za celý poločas jsme měli jeden útok a jednu střelu. Pospiš a Fojtík byli nuloví. Oba jsem stáhl. Většina hráčů by se za stavu 0:3 po poločase na hřišti nejraději neviděla. Problém byl, že můžu střídat jen třikrát," pousmál se trenér MSK.

A střídání přece jen přineslo své ovoce. Právě po faulu na střídajícího Carvalha se kopal trestňák, balon se ve vápně několikrát odrazil od nohou i hlav různých hráčů, až skončil na kopačce Ivana Dvořáka, který nekompromisně zavěsil a odčinil tak svá zaváhání z první půle.

„Přemýšlel jsem, jestli Ivana o poločase nevystřídám, ale nakonec jsem změnil taktiku a poslal jej na hrot. A on za pár minut na hrotu dal gól. To jeho předchůdci nedokázali," poznamenal trenér MSK, že střelec branky už do druhé půle vůbec nemusel zasáhnout.

Jenže hosté si připravili tu nejlepší odpověď. Jen pár minut po snížení se hosté vydali na zteč po levé straně, Stříž prošel s míčem do vápna a z téměř nulového úhlu překonal Prokopa. Domácí výkon se přeci jen o něco zlepšil, ale na pozornou obranu Uničova to zdaleka nestačilo. Jednoduše chyběla myšlenka nebo včasná střela. Tři střely na branku za celý zápas, to je hodně bídná bilance.

Naopak vítězství hostujícího celku mohlo být ještě vyšší, kdyby nejlepší hráč utkání Krč ještě před svým střídáním proměnil některou ze svých dobrých šancí. Jednu mu ale vyrazil Prokop, podruhé mířil těsně nad. „Hostům vždy stačilo, aby nakopli balon mezi dva obránce. Ještě několikrát nám utekli, tam nás zachránil brankář. Jestli si kluci myslí, že o místo v základu nemusí bojovat, tak se spletli," pohrozil před příštím zápasem s trápící se Třebíčí Bečka.

MSFL: MSK Břeclav – SK Uničov 1:4 (0:3)

Branky: 47. Dvořák – 12. Krč, 25. Hrubý, 40. Stříž, 53. Stříž

ŽK: nikdo

Rozhodčí: Kneisl – Polák, Podaný

Diváci: 140

Střely na bránu: 3:9 (v poločase 1:5)

Rohy: 1:5 (0:4)

MSK Břeclav: Prokop – Dobšíček (73. Jurčík), Dvořák, Zezula, Košut – Hloch, Simandl (K), Paděra, Sycha – Pospiš (46. Carvalho), Fojtík (46. Horváth)

SK Uničov: Uvízl – Řehák, Vejvoda (K), Heinz, Hrubý, Jeřábek (73. Kasal), Stříž, Nuc (65. Konečný), Koutek, Krč (82. Schvarz), Juřátek