Díky vítězství Bořetic nad do té doby vedoucí Blatnicí se do čela tabulky znovu vyhoupl Podivín. Celtic těsným vítězstvím paradoxně pomohl rivalovi, který jej pár týdnů předtím v nervózním derby porazil 2:1.

Pro Bořetické však tři body znamenají návrat do přímého boje o první místo. Na čelo tabulky (Podivín i Blatnice mají 37 bodů – pozn. aut.) ztrácí Bořetice pouhé dva body. Tedy ztrátu, kterou lze dohnat během jediného kola.

Lanžhot, podzimní lídr, se pomalu ale jistě propadá tabulkou v důsledku přesunu kádru do přeborového Podluží. Zanedlouho se před něj zcela jistě dostane i Lednice, pokud si udrží výbornou jarní formu.

Pořádně zabrali za záchranou i v Rakvicích, které se nyní nacházejí na jedenácté, tedy nesestupové příčce. Vzhůru se však derou posílené Dubňany, které na jaře budou prohánět i ty nejlepší týmy soutěže.

Většina fotbalových odborníků už zřejmě odepsala Hlohovec, jehož ztráta na posledním místě neutěšeně narůstá. Síla kádru, jediný získaný jarní bod a jedna vstřelená branka naznačují, že oprávněně.