Vysoká výhra domácích byla především zásluhou dvou rychlých branek v úvodu utkání, které zlomily odpor Severomoravanů.

Již v 5. minutě byl Pokorným vysunutý mladý obránce Diviš a jeho centr do šestnáctky dopravil do sítě až Ivan Dvořák.

Břeclavský záložník tak skvělým způsobem oslavil své středeční třicáté narozeniny.

Hosté se ještě ani nestihli vzpamatovat a jejich brankář lovil míč ze sítě podruhé. Po dalším centru talentovaného břeclavského záložníka Diviše se po dlouhé době hlavou prosadil prudkou hlavičkou pod břevno forvard Pekárek.

„Jsem rád, že jsme daly rychlé góly, nabudilo nás to. Bylo to těžké utkání, ty rychlé branky nás uklidnily,“ komentoval dvojnásobný nahrávač v zápase Radim Diviš.

Kdo čekal, že po takto rychlém úvodu rozjede Břeclav smršť ofenzivních nápadů, byl zklamán. Hosté se stáhli v deseti hráčích na šestnáctku a fotbalisté v modro-bílém nebyli schopni na soupeřův obranný val cokoli vymyslet.

K radosti čtyř stovek diváků se přeci jen domácí hráči ještě jednou prosadili.

Kapitán Demjanovič zatáhl míč do kraje a jeho ideální centr neměl střídající Kuba nejmenší problém zakončit. Exolomoucký záložník musel na hřišti nahradit již v 16. minutě Drgu, kterého zranil Jaroslav Svozil.

Jeho bratr Martin inkasoval od rozhodčího v 58. minutě druhou žlutou kartu a svému týmu tak vzal poslední zbytky naděje na solidní výsledek. Paradoxem je, že oba bratři před nedávnou dobou ještě oblékali břeclavský dres.

„Soupeř nekladl odpor, ale na druhu stranu stáli všichni na šestnáctce. Tím pádem nás naprosto nezlobili směrem do předu, ale překonávalo se nám to obtížně hodnotil asistent trenéra MSK David Kříž.