Další dvě trefy Levčíka a Janulíka však přiřkly všechny tři body Břeclavi. Celtic tak odjel po prohře 1:3 s prázdnou, rezerva Břeclavi si naopak připsala třetí výhru ze čtyř utkání.

„Kluci to zvládli. Bořetice jsme v první A třídě porazili vůbec poprvé. Přestože to bylo naoko docela jednoznačné vítězství, bylo to takové křečovité, nervózní. Chyběla nám lehkost,“ hodnotil zajímavé utkání břeclavský asistent trenéra Ivan Dvořák starší.

K nelibosti hostujících fanoušků, kteří přijeli svůj klub podpořit, byl první poločas prakticky jen hrou na jednu branku, a to tu bořetickou. Brankář Otáhal měl co dělat, aby odolával útokům břeclavských mladíků. Domácí byli celou první pětačtyřiceti­minutovku aktivnější, neustále v pohybu a drali se před šestnáctku Celticu. Problémem však byla finální přihrávka. Pokud už vyšla, selhala zase razance střely.

V největších šancích první půle selhali postupně Chromeček, Janulík, Nevídal i Kuriál. To hosté v zelenobílém vypálili na Kreizla v první půli jen tři přímé střely. Jejich největší šanci zazdil ve 43. minutě bořetický kapitán David Petrásek, který z pěti metrů vyslal jen slabou střelu přímo do náruče břeclavského brankáře. A pravidlo nedáš, dostaneš, znovu zafungovalo. Hned z protiútoku dostal kolmici za obranu Šilinger a z pravé strany zamířil přesně na vzdálenější tyč. Jeho branka tak zaslouženě korunovala útočné snažení domácích v první půli.

„Břeclav byla lepší, měli lepší pohyb a vyhráli zaslouženě. V první půli jsme byli hodně pasivní, tak jsem to chtěl v poločase oživit dvojím střídáním. To vyšlo, ale fungovalo to jen patnáct dvacet minut. Pak jsme zase upadli do takového stereotypu. Moc jsme drželi míč na kopačkách, zbytečně jsme ho vodili a po individuálních chybách jsme nakonec dvakrát inkasovali,“ krčil rameny bořetický trenér Stanislav Hřiba.

Po změně stran se oba týmy ještě více draly do zakončení. Po několika propagačních střelách přišlo vyrovnání. Dunka si pohrál s dvěma obránci MSK a naservíroval balon Šustrovi. Ten udělal kličku i brankáři a zakončoval už jen do prázdné branky. Hostující tým se probudil a najednou to byli oni, kteří udávali tempo zápasu. V 63. minutě se dostal do úniku Gehr, jeho střelu ale na poslední chvíli zablokoval vracející se domácí bek. Na druhé straně vstřelil druhou branku MSK Nevídal, radost však utnul pomezní rozhodčí signalizující ofsajd.

V 67. minutě už ale zvedali domácí ruce nad hlavu oprávněně. Dolíhal prošel od rohového praporku po brankové čáře, přihrál Nevídalovi, který přenechal míč Levčíkovi. Tomu zbývalo už jen trefit prázdnou branku. Klid do řad domácích fotbalistů vnesl v 76. minutě Janulík. Dostal na hranici šestnáctky přihrávku a z otočky vypálil. Otáhal se mohl za dobře umístěnou technickou střelou jen otočit. Domácí už si vítězství pohlídali, přestože Krškův trestňák proletěl jen těsně kolem tyče domácí branky a Kadlecovu hlavičku Kreizl bez problémů chytil.

„Máme mladé mužstvo, a s tím se musí hrát moderní útočný fotbal, aby je to bavilo a dalo se na to dívat i z tribuny. Musíme využít toho, že jsou mladí a běhaví. Bylo to sice trošku kostrbaté vítězství, ale i to se počítá. Ubojovalo se to,“ dodal Dvořák.

MSK Břeclav „B“ – Celtic Bořetice 3:1 (1:0)

Branky: 44. Šilinger, 68. Levčík, 76. Janulík – 52. Šustr
ŽK: Vinklárek, Nevídal – Gehr, Krška
Rohy: 10–2
Diváků: 150
Sestavy:
MSK Břeclav „B“: Kreizl – Šilinger, Chromeček, Kalčík (K) (76. Vinklárek), Vejvančický – Kuriál, Paulík, Levčík (69. Matůškovič), Hromek (55. Dolíhal) – Nevídal, Janulík
Celtic Bořetice: Otáhal – Krška, Baštář (46. Dufek M.), Šlancar, Gehr (85. Varmuža) – Petrásek D. (K), Petrásek M. (46. Kadlec), Novotný, Machala – Šustr, Dunka