Hrálo na neutrálním hřišti a jakýkoliv výsledek už nemohl změnit nic na faktu, že Bořetice turnaj vyhrají. Přesto bylo patrné, že pro hráče obou týmů jde o speciální utkání a soupeři si vůbec nic nedarovali.

„Vítězství v turnaji už jsme měli jisté. Jde nám o to, abychom se nezranili. Nastoupili jsme bez tří hráčů základní sestavy, poskládali jsme to z kluků z dorostu a z béčka. Až se vrátí do sestavy i Lambert Šmíd, hra dostane hned jiný řád. Je vidět, že ani Pavlovice nebyly kompletní. V mistráku by asi ty sestavy vypadaly jinak,“ komentoval před úvodním hvizdem trenér Bořetic Stanislav Hřiba.

Kdo očekával ofenzivní souboj, musel být zklamaný. V prvních dvaceti minutách byly Bořetice aktivnějším týmem, avšak Celtic ani Velké Pavlovice se k vážnějšímu ohrožení branky nedostaly. K prvnímu zásahu donutil Gallu v brance Bořetic Šabata, který vyslal nebezpečnou hlavičku. Také další souboj vytáhlého útočníka Velkých Pavlovic a zkušeného brankáře vyzněl lépe pro Bořetice. Ve 24. minutě se Šabata řítil středem hřiště sám na Gallu, vystřelil ale jen do jeho nohou. A tak udeřilo na druhé straně. Fous se v šestnáctce dostal k odraženému míči, a přestože mu střela pořádně nesedla, zapadl míč přesně k tyči,mimo dosah Chromka. Poločasové vedení Celticu mohl zvýšit ještě aktivní Machala, ale jeho hlavičku Chromek zneškodnil.

Jen pár minut po změně stran přišlo vyrovnání. Na centrovaný míč si v šestnáctce vyskočil nepokrytý kapitán Velkých Pavlovic Vašek a umístil ho přesně. „Velké Pavlovice hodně spoléhají na standardky, mají tam tři vysoké hráče. Nedokázaly jsme pokrýt už náběhy na standardky, s tím jsme měli problém,“ přiznal kouč Celticu. Druhá půle byla hodně rozkouskovaná. Začala se projevovat čím dál více nervozita a rivalita mezi týmy a rozhodčí musel několikrát vytáhnout i žluté karty. Celtic měl míč častěji na svých kopačkách, ale ne a ne vstřelit branku. K tomu mu pomohl až faul Slavoje na hranici šestnáctky. V 72. minutě tedy následovala penalta , kterou zkušený Machala napálil přesně k tyči. Velké Pavlovice musely otevřít hru a Bořetice je potrestaly. Do rozhozené obrany Velkých Pavlovic se vřítil tři minuty před koncem Schwarz, napřáhl a po zemi propálil Chromka potřetí.

„Mezi diváky i hráči je a bude ta rivalita velká, a je jedno, jestli jde o přípravu nebo mistrák. Naštěstí jsme územní převahu na konci zápasu využili. Na tomto turnaji nás prověřily hlavně dva břeclavské týmy a Pavlovice. Ty první zápasy se slovenskými týmy byly lehčí, protože to byli soupeři z I.B třídy nebo okresních přeborů. Teď nás ale čekají ještě tři přípravné zápasy a přechod na přírodní trávu,“ dodal Hřiba.

Celtic Bořetice – Slavoj Velké Pavlovice 3:1 (1:0)

Branky: 26. Machala, 72. Machala (pen.), 77. Schwarz – 43. Vašek

Diváků: 45

Sestava Bořetic: Galla - Krška, Baštář, Brychta, Kubánek (40.Parolek) - Varmuža (55. Dufek), Schwarz, Ráztočný, Černý - Machala, Kadlec

Další výsledky 7. kola zimního turnaje v Břeclavi:

MSK Břeclav „B“ – Kúty 8:0

Sekule – Stráže 3:0 kontumačně, Stráže pro velkou marodku nepřijely

MSK U19 – Mikulčice 2:2