Série jarní domácí neporazitelnosti na poštorenském stadionu v sobotu skončila. Domácí fotbalisty přehráli v jednoznačném zápase mladíci ve žlutém dresu jihlavské Vysočiny.

Fanoušci jako by tušili, že tentokrát zápas nedopadne podle očekávání, si cestu na stadion nenašli. Utkání se tak odehrávalo v komorní atmosféře, nedůstojné pro špičkové mužstvo třetí nejvyšší soutěže.

Zápas by zřejmě dopadl pro Břeclavské lépe, pokud by se vyhnuli katastrofickému začátku.

Již ve druhé minutě se totiž Vysočina radovala z překvapivého vedení. Na dlouhý přímý kop si nejvýše vyskočil pravý obránce hostů Kříž a hlavou otevřel skóre.

Jihlavští tak dokonale využili tradiční domácí zbraně, branek v úvodu utkání.

„Rychlý gól zvedl našemu mužstvu sebevědomí. Potom jsme se snažili hrát svoji hru,“ vysvětlil trenér Jihlavských Roman Kučera.

Po inkasované brance byli hráči MSK hodně zaskočeni a na jejich hře se to také projevilo. Navíc si hned v úvodu utkání natáhl stehenní sval Pokorný, a domácí tak mohli zapomenout na jeho obávané přímé kopy z velké vzdálenosti.

Jihlavští sáhli k defenzivní taktice a hře na brejky a ve vysunuté obraně Břeclavských se tu a tam objevovala okénka.

Při jedné takové příležitosti se do dobré šanci dokázal dostat Vácha, ale poté, co obešel i Gallu, už nedokázal z úhlu dopravit míč do sítě. Břeclav zachraňoval Jurga.

Ze strany domácích toho za zmínku příliš nestálo. Sice měli míč déle ve své moci, na opravdovou gólovku ale diváci čekali marně. Hlavičky Poredského ani Pekárka brankáře Štěpanovského nerozhodily.

Ke konci první půle, kdy se zdálo, že domácí stupňují tlak, přišla skutečná rána do vazu.

Další centr z hloubky pole našel naprosto neobsazeného Váchu, pro kterého nebyl problém poslat míč za záda bezmocného břeclavského brankáře Gally.
Na začátku druhé půle měl šanci Pekárek, ale ani on se nedokázal prosadit. Potom se z fotbalu stala skutečně jen „kopaná“. Hosté nasadili vyčkávací taktiku a Břeclavští marně bušili do zavřených vrat.

Namísto snížení z domácí strany díky protiútokům hrozili spíše hosté. Deset minut před závěrečným hvizdem se mohli Jihlavští radovat již po třetí, kdy se podruhé v zápase prosadil zblízka Vácha.

„Pokaždé se to nepovede. My jsme doma měli vynikající výsledky a jednou ta porážka přijít musela.Zhodnotíme si to jako každý zápas. Tragédii z toho ale neděláme,“ hodnotil nešťastný zápas jazykem diplomata domácí kouč Radek Rabušic.
Roman Kučera na jihlavské lavičce měl z výsledku velkou radost.

„Domácí jsme zřejmě zaskočili. Soupeře jsme měli přečteného, to bylo také důležité. Toto utkání se nám skutečně povedlo, jinak máme velmi nevyrovnané výkony. V Břeclavi jsme se prezentovali kombinačním fotbalem a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ prohlašoval po vítězném utkání jihlavský trenér.

Jak šly minuty

2. Kříž – 0:1. Hostující obránce Kříž si naskočil na centr z pravé strany a míč zapadl přesně k levé tyči Gallovy branky.
4. Pokorný si natáhl stehenní sval a po několika minutách přepustil své místo na hřišti Kubovi.
23. Poredský byl sám v šestnáctce, na centr ale nedosáhl.
25. Vácha dostal míč za obranu, obešel i brankáře Gallu, ale jeho střelu z úhlu vykopl obránce Jurga.
40. Dobrý Drgův centr z kraje našel Pekárka, ten ale v těžké pozici hlavičkoval mimo branku hostujícího družstva.
43. Vácha 0:2. Centr do vápna Břeclavi našel nikým nehlídaného Váchu a jihlavský útočník si dobře mířenou hlavičkou připsal první branku v zápase.
52. Domácí Svoboda pálil zblízka těsně vedle Štěpanovského branky.
70. Lukáš Svoboda se zranil. Domácí trenér však vyčerpal všechny možnosti střídání, a tak muzel hráč na hřišti zůstat. Domácí tak prakticky dohrávali v deseti. Bylo to druhé zranění břeclavského hráče v utkání.
77. Pěkná střela zkušeného Lovětínského vystrašila Gallu.
83. Vácha 0:3. Jihlavský útočník se zblízka snad ani nemohl mýlit, a vstřelil svoji druhou branku.