Prokop byl v dětství na hřišti denně. „V pěti letech jsem začal s aktivní fotbalovou přípravou pod trenéry Pražákem a Marečkem. Začínal jsem v brance, v žácích jsem to chvíli zkusil v obraně, ale raději se vrátil mezi tři tyče.

Dorosteneckou kariéru odstartoval ještě v Tatranu, na jaře ale již byl hráčem Slovácka, kde trénoval nynější trenér dorostu MSK Luděk Zlámal.

To již nadějný brankář postoupil z krajských soutěží do ligových. V Uherském Hradišti vystudoval gymnázium, pak přešel na dálkové studium Masarykovy univerzity v Brně. Nyní končí třetí ročník na Fakultě sportovních studií, konkrétně studuje trenérství.

Když skončil ve Slovácku dorosteneckou kariéru, nebyl zařazený do juniorky, v tomto směru měli přednost odchovanci klubu. Všichni hráči, kteří zde byli na hostování, a to platilo i o Prokopovi, se vrátili do svých mateřských klubů.

Šel tedy zpět do Břeclavi, již ne do Tatranu, ale do MSK. „Angažoval mě Radek Rabušic, v té době byl trenér a sportovní ředitel MSK. Trénoval jsem s áčkem, byl jsem náhradníkem Davida Gally, v další sezoně jsem kryl záda Václavu Hladkému a později Michalu Václavíkovi. Pak se Hladký do klubu vrátil a v brance jsme se střídali,“ popsal břeclavský brankář své začátky mezi muži.

Břeclavská jednička

Teprve od jara letošního roku se stal brankářskou jedničkou Břeclavi. Na jaře mu dvojku dělal Martin Matyášek z Jihlavy, nyní je to Martin Kreizl ze Zbrojovky Brno.

Prokop se jen nesměle zmiňuje o svých přednostech. „Věřím si na hru nohama, snažím se rozehrávkami podpořit aktivní hru mužstva. A také rád diriguju obranu před sebou,“ vyjmenovává své přednosti Prokop.

Brankáře v MSK trénuje Martin Michalovič, který má své zaměstnání a přípravu vede dvakrát týdně. Dřívější trenér brankářů Jaromír Piták byl současně asistentem trenéra a byl i při zápasech.

Co Lukáš Prokop nemá, je volný čas. Přes den je zaměstnaný ve firmě svého strýce na nerezové výrobky, pátky patří jeho dálkovému studiu v Brně a přes týden s Ivanem Dvořákem pomáhá při tréninku přípravky, kde uplatňuje vědomosti nabyté při studiu.

„Když se přece jen volná chvilka najde, zajdu si na fotbal, i v nižších soutěžích. Bavím se při něm. Vyhraněný vzor nemám, na každém špičkovém brankáři se mi líbí něco jiného. Studuji jejich hru v televizi, a když je možnost, tak i v reálu. Dívám se, jak se rozcvičují, jak řeší určité herní situace a porovnávám to s tím, jak bych je řešil sám,“ popisuje Prokop ideální příklad sportovce, který se chce stále zlepšovat.

Spokojený je proto i jeho trenér. „Lukáš je na tréninku pracovitý. V létě jsme se dohodli, že bude brankářskou jedničkou v MSK, aby sbíral zkušenosti, protože do té doby moc šancí nedostával. V podzimní části třetí ligy byly zápasy, kdy družstvo podržel a tam, kde udělal nějakou chybu, si to uvědomil,“ připojil hodnocení dvaadvacetiletého strážce svatyně MSK jeho trenér Milan Valachovič.