„Chtěli jsme ze dvou domácích utkání šest bodů, máme ale jen čtyři. Pořád říkám, že takhle se o záchranu nehraje. Na tréninku jsou hráči skvělí, nabuzení, ale v momentě, kdy dojdou na trávník, jsou poloviční, zakřiknutí. Hlavně v obraně to bylo tragické, nevyhráváme souboje a nebýt muže zápasu Lukáše Prokopa, prohráli bychom rozdílem třídy a neměli ani bod," shrnul zápas s třetiligovým překvapením podzimu z Třebíče trenér Milan Valachovič.

Po podzimu třetí celek tabulky z Horácka ale nepředvádí na jaře nikterak pohledné výkony. Z pěti utkání vytěžil jen dva body a klesl na páté místo. V Břeclavi to jen potvrdil. Dlouho nabízela Třebíč divákům jen nudu, hrálo se ve středu hřiště, bez pořádných šancí. Ovšem hráči MSK jí zdatně sekundovali a kromě několika střel, jež přeletěli i ochrannou síť, si tutovku nevypracovali. Třebíč se prezentovala jen dvěma střelami, které mířily těsně vedle. Po půlhodině nepochopitelně minul Dobrovolný a těsně před půlí i Chalupa.

Hosté byli mnohem nebezpečnější po změně stran. Aktivní Dobrovolný šel sám na Prokopa, nastřelil ale jen jeho nohu. Pak stejný hráč nezakončil přesně ani hlavičkovanou ve vápně Břeclavi. Proti Prokopovi neuspěl ani střídající Válek, jenž si ve finále ukopl balon daleko a ten se stal kořistí břeclavského gólmana. Prokop nakonec vyzrál i na Podzemského únik a zachránil tak Břeclavi alespoň bod.

MSK se zmohl za celý druhý poločas jen na několik nepřesných centrů do vápna. Gólem zaváněla jen Lysoňkova dalekonosná střela, jenž olízla tyč. Stejný hráč, jehož v závěru zápasu po vystřídání všech útočníků vysunul kouč MSK z postu stopera na hrot útoku, pak ještě jednou hlavičkoval těsně nad břevno.

„Zápas jsme chtěli vyhrát, nakonec jsme hráli vabank, otevřeli jsme obranu. Ovšem hráči vepředu totálně zklamali. Když nedá gól Sasín, který není ještě zcela fit, a přesto podá sedmdesát minut slušný výkon, tak jsme bezmocní. Ostatní vepředu nezpracovali balon. Ale abych nekritizoval jen útočníky. Vzadu ani dvoumetrový stoper Frátrič nevyhrával hlavičkové souboje a i výkon Morozova nebo Brunovského měl k ideálu daleko.

Desítka fanoušků hostí, která přijela do Břeclavi a celý zápas fandila, jen s nevolí sledovala, jak jejich tým postupem času rezignoval na útočnou aktivitu. Pokřikem „Remízu nechceme, chceme výhru!" dávali jasně najevo nesouhlas s trojím taktickým střídáním třebíčského trenéra v posledních minutách zápasu, který evidentně zdržoval. Víc ale dělat nemohli.

MSK Břeclav – HFK Třebíč 0:0

ŽK: Lysoněk, Simandl, Lapeš, Morozov – Kostelecký

Střely na branku: 6:7

Rohy: 3:3

Diváků: 120

MSK Břeclav : Prokop – Morozov, Lysoněk, Frátrič, Brunovký – Sasín (71. Carvalho), Simandl (K), Paděra, Benetka (61. Levčík) – Lapeš (84. Hloch), Jukl (80. Jurčík)

HFK Třebíč: Matiášek – Sedláček (55. Válek), Svoboda, Chalupa P. (90. Linhart), Podzemský, Dobrovolný (89. Benda), Chlup, Kostelecký (86. Ujčík), Komínek (K), Chalupa M., Havránek