Na Fulnek se hráči Břeclavi chystají netradičně již v pátek 1. června v 17.30 hodin. Tento termín byl domluven oběma kluby z důvodu reprezentačního utkání ve Walesu. To se mělo hrát ve stejnou dobu jako původně plánovaný zápas.

Do Břeclavi tak přijede zatím jednoznačně nejlepší tým, se kterým se v této sezoně její hráči mohou setkat. Fulnek je již jasným postupujícím do druhé ligy. V jeho kádru jsou hráči s ligovými zkušenostmi Vajda, Rozsypal, Kovář, který si zahrál německou bundesligu, i bývalý reprezentant Slončík.
„Pravděpodobně dáme příležitost i hráčům, kteří si letos moc nezahráli. Ale o sestavě rozhodnu až zítra,“ ukazuje předzápasové plány trenér lídra Miroslav Kouřil. „O tomto mluvil trenér Fulneku i minulý zápas a stejně všichni bývalí ligisté nastoupili,“ oponuje domácí kouč Radek Rabušic a dodává: „I tak ale mají silný kádr, je jedno, kdo nastoupí.“

Diváci by se tedy mohli dočkat velmi kvalitního fotbalu. Oba soupeři jsou ve velké pohodě, Fulnek díky jistému postupu, Břeclav hraje celou jarní sezónu v dobré formě, i když si dovolila několik zaváhání.
„Motivace nám chybět nebude, každý z hráčů je na první tým tabulky nažhavený,“ neprozrazuje žádné tajemství domácí trenér.
S hledáním motivace by mohl být problém spíše u hostujícího mužstva. To ale trenér Kouřil odmítá. „My se na každé utkání těšíme. Navíc hráči hrají i o pěkné prémie, a kromě toho i o svoji vlastní budoucnost. To se týká hlavně těch, kteří nedostávali v sezóně tolik příležitostí,“ uvádí na pravou míru trenér hostů.

Břeclav, které bude v zápase chybět záložník Bohdan Subota, se tak v případě výhry může alespoň do víkendu dostat na čtvrté místo tabulky. Vedení klubu doufá, že netradiční termín fanoušky neodradí a ti si dnes v 17.30 cestu na stadion najdou.