HFK, 1. HFK nebo MSK. Pod zkratkami připomínající kód enigma se skutečně skrývá hádanka. Kdo opustí Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Hlavní adepti jsou tři: Třebíč, Holice a Břeclav. Jihomoravané mají nejtěžší pozici a nejhorší jarní výsledky.

Vstupenku do divize zatím pevně svírají hráči MSK. Nepodávají špatné výkony. Jenže stačí se podívat na statistiku vstřelených branek a je jasné, kde mají žlutomodří problém. Dali jen dvě branky. „Když nejsme schopní využít dostatek brejků, tak body uhrát nejde. Hrajeme dobře jen po šestnáctku," shrnul hlavní problém břeclavský kouč Ivan Dvořák.

Ani konkurenti jeho týmu nejsou v hlavní fotbalové činnosti nejúspěšnější. Třebíč se trefila čtyřikrát. Z toho dvě branky nadělila právě Břeclavanům. S nimi získala jediné tři body jara.

Aby byla situace ještě zamotanější, přemožitele Břeclavanů v minulém kole porazil jiný adept na padáka: HFK Olomouc. „Už jsme potřebovali vyhrát, protože ta situace byla kritická. Kdybychom to nezvládli, tak by Třebíč odskočila a už by se těžko doháněla," hodnotil výhru holický kouč Oldřich Machala.

Třebíč v tomto duelu ukázala, proč je také na dně tabulky. „Neproměnili jsme šílené množství šancí, za první poločas jsme jich měli víc než za půl sezony. Každý ofenzivní hráč měl minimálně jednu tutovku. Ale když to všechno neproměníme, tak si říkáme o malér," uvedl třebíčský trenér.

Břeclavané mají o víkendu šanci ukrojit ze ztráty na své konkurenty. V sobotu ve čtyři hodiny hostí sedmou a na jaře efektivní Kroměříž, ve vloženém středečním kole od půl páté odpoledne pak v klíčovém duelu přivítá i HFK Olomouc. „Zkusíme něco vymyslet. Každopádně je to pro nás zápas o život, a tak k tomu chceme přistoupit. Chceme z těchto dvou zápasů získat šest bodů a oživit tak naději na záchranu," upozornil odhodlaně břeclavský kouč Dvořák.