Sobotní zápas byl vyrovnaný. Ve dvanácté minutě měl břeclavský útočník Marek Světlík vyloženou gólovou šanci. Ocitl se sám před domácím gólmanem, ten ale jeho střelu dokázal vykrýt.

V závěru prvního poločasu ukázali hráči zlínské rezervy, jak se proměňují šance. V 41. minutě rozvlnil síť hostů obránce Martin Vašulka.

Po změně stran se fotbalisté MSK snažili vytvářet na domácí celek větší herní tlak. Vyústilo to ve standardní situaci blízko pokutového území Zlína. Záložník Břeclavi Martin Vojtěšek tuto možnost skvěle využil. V 50. minutě přesnou střelou rozvlnil síť zlínské branky a srovnal na 1:1.

Břeclavané si poté vytvářeli herní převahu. V závěru utkání se mohlo MSK dostat do vedení. Ve velké šanci se v nastaveném čase ocitl útočník Jaromír Motyčka, když měl v 92. minutě příležitost v malém vápně. Branku ale o pár centimetrů přestřelil. „Kluci sahali po vyrovnání. Cítili, že mají na to se ještě porvat o výsledek a získat šanci zachránit břeclavský klub ve třetí lize doma v posledním kole," řekl po zápase zklamaný trenér MSK Ivan Dvořák.

Remíza v předposledním kole soutěže ale Břeclavi definitivně stvrdila sestup z třetí ligy. HFK Olomouc totiž dokázala v domácím prostředí vyhrát 2:0. Břeclav tak už nemá šanci odlepit se ze dna tabulky.

FC Fastav Zlín B – MSK Břeclav 1:1 (1:0)

Branky: 41. Vašulka – 50. Vojtěšek

Žluté karty: 9. Bačo, 64. Masař, 85. Hlobil – 45. Lysoněk, 63. Světlík

Rozhodčí: Dubravský – Líkař, Sedláček

Diváci: 105

PŘEMYSL CENDELÍN