S tím se velmi zvedla i celková atmosféra v břeclavské kabině i celém klubu. Trenér Ivan Dvořák to sportovně vůbec netají. „Ta šňůra osmi porážek za sebou byla velice nepříjemná. Leželo to na nás. Teď se nám dýchá mnohem líp. A taky hrajeme líp. A musím říct, že herně to bylo dobré i ve Velkém Meziříčí, kde jsme prohráli," sdělil prvoligový záložník.

Jím zmíněná šňůra porážek začala posledním podzimním kolem ve Vítkovicích a skončila čtvrtého května domácím vítězstvím nad HFK Olomouc 2:1. Jarní bilance Břeclavských ovšem zůstává velmi nepříznivá. Dvě výhry a osm proher při skóre 8:27. Ještě hrozivěji vypadá statistika zápasů venku, kde MSK jen dvakrát remizoval a jedenáctkrát odešel poražený.

Proto v situaci, kdy potřebuje každý bodík, považuje Dvořák MFK Vyškov za velmi těžkého soupeře. „Jejich mužstvo znám, u nich se toho moc nemění. Určitě jsou právem v horní polovině tabulky. Ale my teď nemůžeme moc hledět na soupeře nebo počítat ztráty našich konkurentů. V posledních čtyřech kolech prostě musíme uhrát co nejvíc bodů a doufat, že to bude na záchranu stačit," naznačil sobotní cíle.

Dvořákovou výhodou je, že může počítat se všemi hráči, kteří se podíleli na vítězství 3:2 v minulém kole nad Mohelnicí. Chybět bude jen Diviš a otazník visí nad Lysoňkem, který se doléčuje z nemoci. Sám trenér ovšem vyloučil, že v tomto případě bude platit pravidlo, že vítězná sestava se nemění.

V plné zbroji nemůže vyrazit na trávník domácí tým. V Prostějově přišel po zákroku soupeře o kapitána Michala Jeřábka, který bude se zraněným kotníkem vyřazený ze hry do konce sezony. Naopak zcela v pořádku už je Václav Novotný, po zranění bude mezi náhradníky připravený i Filip Studený.