Velmi těžký závěr podzimní sezony čeká na fotbalisty MSK Břeclav. Na svém hřišti přivítají Frýdek–Místek, kterému mají co vracet. V úvodním kole si z jeho hřiště přivezli výprask 0:5.

Papírové předpoklady však hovoří jasně pro Valcíře. Od nástupu Vladimíra Skalby na pozici hlavního kouče vyhráli Severomoravané pět ze šesti zápasů. Naposledy v souboji o čtvrtou příčku tabulky porazili Bystrc jednoznačně 3:0.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Soupeř dokazuje po celou sezonu kvalitu. My však hrajeme doma a potřebujeme každý bod,“ komentoval situaci domácí trenér Jiří Fryš.

Jeho tým v posledním kole přišel o neporazitelnost na hřišti olomoucké rezervy. Předtím třikrát vydřel výhry na domácím hřišti a dvakrát přivezl bod ze hřiště soupeře.

Nad jednobrankovou porážkou navíc visí rudý stín a to hned dvojnásobný. Zápas nedohrál jak Ivan Dvořák, tak Ondřej Pokorný.
Ještě štěstí pro Břeclavské, že vyvázli jen s podmíněným trestem a proti Frýdku–Místku tak mohou nastoupit.

„Je to dobře. Tým se zkonsolidoval a nahradit tyto dva hrýče by bylo velmi složité,“ ví Fryš.
S velkým očekáváním se k nedělnímu zápasu upírají zraky z týmu Valcířů.

„U nás je to jasné. Máme ambice být na špici soutěže. Samozřejmě respektujeme sílu soupeře, ale do Břeclavi jedeme bodovat,“ hlásí trenér Frýdeckomísteckých Vladimír Skalba.

O tom jaký vliv může mít na utkání výsledek posledního vzájemného zápasu nemá Skalba, který trénoval i Viktorii Žižkov, jednoznačný názor.
„Může to být dvousečné. Buď budou mít domácí strach a my si budeme věřit, nebo je taky možné, že domácí to nabudí a my to podceníme. Ale každý zápas začíná od nuly,“ ví Skalba.

Která z těchto dvou torií se nakonec ukáže pravdivou se diváci dozví na stadionu v Lesní ulici v Poštorné. Poslední letošní třetiligový zápas začíná v neděli ve 13:30 hodin.

MSK Břeclav – Fotbal Frýdek–Místek

Předpokládaná sestava:

Břeclav: Galla – Pokorný, Michal, Schwarz, Šenk – Diviš, Dvořák, Demjnaovič, Svoboda – Vlček, Paták.

Frýdek–Místek: Prepsl - Uvíra, Prokeš, Staněk, Švrček - Kořínek, Cabák, Husárik, Schaffartzik - Vodák, Zmeškal.

Rozhodčí: Páral – Ondráš, Sedláček.

Postavení v tabulce:
4. Frýdek – Místek 24:17 26 b.
12. Břeclav 11: 20 17 b.