Myjava měla být papírovým favoritem utkání a hrál pro ní i fakt, že to bylo již čtvrté přípravné utkání slovenského klubu. Břeclavané se k utkání postavili teprve po necelém týdnu tréninku. Trenér MSK Milan Valachovič dal v první půli šanci omlazenému kádru. Z loňské sestavy se proháněla v bílém dresu jen šestice hráčů. První gólovku zápasu zlikvidoval brankář MSK Prokop, když reflexivně vyrazil střílený centr Myjavy. Jinak se první půle hrála v obrovském vedru a šancí bylo jako šafránu. Týmy se proháněly mezi šestnáctkami a brankáři se nudili. Až pět minut před poločasem ukázala Myjava své zbraně. Ve 39. minutě zůstal po centru z pravé strany nehlídaný hostující útočník a bez problémů hlavou zavěsil. Do kabin ale mohli domácí odcházet s více než jednobrankovým mankem. Na Prokopa ještě dvakrát uháněli osamocení hráči Myjavy, ale místo přímé střely zvolili přihrávku, kterou Prokop vystihl.

Po změně stran se na hřiště dostala čerstvá šestice domácích hráčů, kterou postupně doplnili všichni domácí čekající na svou šanci. Vstup do druhého dějství měla lepší Břeclav, ale její šance zůstaly nevyužité. Přesto se tempo hry zrychlilo a přibylo i pohledných kombinací.

V 57. minutě třeba prošel obranou po pravé straně útočník hostí, ale trefil jen nohy vybíhajícího Prokopa. Poté se hra domácích směrem dopředu výrazně zlepšila. Nejprve nasměrovali své střely mimo Navrátil a Bielčik. V 75. minutě potom znovu pořádně vyprášil rukavice hostujícího gólmana Navrátil. To byla asi největší šance MSK v zápase. Hostujícího brankáře už Břeclavané nepřekonali, a tak si na úvod přípravy připsali prohru 0:1.

Libor Snopek (asistent trenéra MSK): „V přípravě máme skoro třicet hráčů, tak jsme to museli rovnoměrně rozdělit. V tomto prvním zápase jich dostalo šanci všech osmnáct, každý dostal alespoň půl hodinu, aby ukázal, co v něm je. Další šanci dostanou ve středu v Dunajské Strede. Ti, co dnes odehráli celé utkání, s námi ve středu ani nepojedou. Jsou tu na zkoušce jak místní mladíci, tak hráči z nejbližšího okolí. Všichni jsou ve věku kolem dvaceti let, žádné takzvané zlatokopy sem nebereme. V první půli nás Myjava přehrávala, ukázala svou kvalitu a měla asi čtyři tutovky, kdežto my měli jen jednu. Ve druhé půli už jsme se zlepšili, přesto jsme branku nedali. Ale tragédii z toho rozhodně dělat nebudeme, trénujeme teprve týden.“

MSK Břeclav – SK Myjava 0:1 (0:1)

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Šilinger (46. Humel), Chromeček (46. Cupák), Lysoněk, Crla (60. Matůškovič) – Ivančic (46. Navrátil), Simandl, Málek, Košulič (60. Hromek) – Zýbal (46. Bielčik), Nevídal (46. Sasín)

Nové tváře v MSK:

Martin Kreizl - Zbrojovka Brno

Luboš Košulič – Zbrojovka Brno

David Cupák – Zbrojovka Brno

Jaroslav Málek – Jihlava

Kdo je v Břeclavi na zkoušce?

Dominik Šilinger - Jihlava

Jan Šilinger – Jihlava

Ondřej Zýbal – Kyjov/Vracov

Zdeněk Kuřil - Hodonín

Petr Matůškovič – Zbrojovka Brno

Radek Sasín – Slovácko B

Marek Pukančík - Mikulov

Jakub Goiš - Mikulov

Lukáš Svatuška - Znojmo

Róbert Humel - Trnava

Jaroslav Hromek, Roman Vejvančický, Tomáš Pospiš, Patrik Levčík (všichni z dorostu MSK)