Fotbalisté Břeclavi poskočili na desátou pozici tabulky se ztrátou dvou bodů na osmý Bzenec a zápasem k dobru. „V tomto utkání jsme se chtěli revanšovat za nevydařený výkon doma proti Velké Bíteši. V tabulce pravdy jsme měli hrozivých mínus devět bodů, což jsme chtěli napravit. Třebíč jsme ale nepodcenili, protože jsme viděli, že sehráli dobré zápasy s těžkými soupeři. Zápas se nám povedl a doufám, že bude pro kluky inspirací,“ hodnotil utkání břeclavský trenér Bohumil Smrček.

Třebíč v aktuálním ročníku zatím svými výsledky připomíná spíše komparzistu divizní soutěže. Celek z Vysočiny hraje po sestupu z MSFL ve značně omlazené sestavě, což se odráží i ve výsledcích. Tým se s pouhými šesti získanými body krčí na beznadějně posledním místě tabulky.

Josef Káňa, manažer fotbalistů Sokola Krumvíř.
Naše největší plus je sehranost, říká manažer půlmistra I. A třídy Krumvíře

Do zápasu proti Břeclavi nastoupilo v základní sestavě hned pět dorostenců. To MSK vyběhla na hřiště s výjimkou brankářského postu téměř v plné palbě. Do hry se vrátil kapitán Simandl a také zadák Fiala, který absentoval v minulém utkání. Kvůli indispozicím obou brankářů dostal poprvé v sezoně mezi třemi tyčemi příležitost třetí gólman Josef Šurkala.

HEKTICKÝ TÝDEN NA ZÁVĚR

Hosté na Vysočině začali plnit roli favorita záhy. V osmnácté minutě otevřel skóre přesnou ranou Musil, deset minut nato prostřelil Ujčíka Palkovič. Před koncem poločasu ještě při chuti hrající hosté přidali jednu trefu, když podruhé mířil přesně Musil. Za prvních 45 minut zápasu proti Třebíči vstřelili hráči Břeclavi třikrát tolik branek jako v předchozích třech duelech. „Kladli jsme důraz na to, že musíme každou akci zakončit, že nemůžeme hrát od vápna do vápna bez střeleckých pokusů,“ podotkl Smrček.

Ilustrační foto.
Nižší fotbalové soutěže znají své půlmistry, včetně překvapení ze Zbraslavi

Dlouho bezgólovou druhou půlku ovlivnil incident z 80. minuty, kdy po faulu obdržel druhou žlutou kartu v zápase Karásek a domácí dohrávali v deseti. Oslabenému soupeři Břeclav uštědřila ještě jeden úder. V 87. minutě při rychlém brejku Palkovič naservíroval míč Hlochovi, jenž do odkryté brány zpečetil výhru Břeclavi.

Po sobotní výhře čeká aktuálně desátý tým soutěže hektický závěrečný týden podzimní části sezony. V úterý by měli fotbalisté MSK dohrávat utkání 13. kola se Starou Říší, které bylo před dvěma týdny odloženo kvůli větrnému počasí. Zápas by se měl uskutečnit na umělé trávě v Jihlavě. V pátek poté Břeclav předehraje první jarní kolo duelem na hřišti hegemona soutěže Tišnova.

Třebíč – Břeclav 0:4 (0:3)
Branky: 18. a 41. Musil, 28. Palkovič, 87. Hloch
Rozhodčí: Soukal – Staněk, Nápravník
ŽK: Kafoněk – Ianosteac, Martinovič
2ŽK = ČK: Karásek
Diváci: 70
Břeclav: Šurkala – Smejkal, Fiala (81, Trčka), Ianosteac, Martinovič, Kriston, Simandl (K) (61. Nemec), Horčička (77. Serafin), Palkovič, Hloch, Musil

VÁCLAV PETRŮ