Hosté hráli od 21. minuty bez přísně vyloučeného Daniela Netopilíka, přesto se dokázali o deset minut později dostat po trefě Wallische do vedení. Domácí sice těsně před koncem první půle vyrovnali, poslední slovo ale měli fotbalisté Břeclavi. V 83. minutě vystřelil výhru Fiala.

Břeclavský trenér Smrček po zápase spílal na adresu rozhodčího Jahody, který ve dvacáté minutě vyloučil kvůli vulgaritám Netopilíka. „Můžeme být spokojení s vítězstvím, ale to je asi tak celé. Těšili jsme na dobrý fotbal, jenž ale pokazili rozhodčí, kteří nám už ve dvacáté minutě vyloučili hráče. Ano, bylo tam sprosté slovo, ale to, co si k němu dovolili někteří domácí hráči, to se jen tak nevidí. Naproti tomu našeho hráče bez jakéhokoliv napomenutí rovnou vyloučí, což je smutné,“ zlobil se břeclavský trenér, který závěr utkání mohl sledovat pouze z tribuny, kam jej rozhodčí poslal po vyhrocených momentech.

NEČEKANÝ STŘELEC

Trenér Bzence Libor Škodík starší měl pro svého protějška na lavičce Břeclavi pochopení. „Chápu rozčílení na břeclavské straně, protože rozhodčí Jahoda utkání absolutně nezvládl. Ale chyby dělal na obě strany,“ podotkl lodivod Slovanu.

I přes pocit křivdy se hosté dokázali zkoncentrovat na utkání, a otevřít skóre. Ve 31. minutě se podařilo Wallischovi prchnout do samostatného brejku, při němž překonal brankáře Kůřila. Domácí po obdržené brance soupeře dostali pod tlak, z něho se však dlouho nedokázali prosadit. Až si v nastavení první půle vzal slovo elitní divizní kanonýr Kasala, který svou třináctou brankou v sezoně srovnal stav zápasu.

Do druhé půle změnili domácí rozestavení a v přesilovce měli podobně jako před vyrovnáním územní převahu. Kýženou branku ale tentokrát na rozdíl od prvního poločasu nevstřelili, a naopak inkasovali. Nervózní bitvu rozsekl ve prospěch Břeclavi v 83. minutě obránce Fiala, který tak rozhodl o zisku třech bodů pro Břeclav. „Že jsme to dotáhli do vítězného konce je hezké, ale já mám rád fotbal ve společenském podání. To, co ve Bzenci předvedli Jahoda s Nejedlým, z toho je mi na zvracení. Pro mě to bylo velké zklamání,“ uzavřel Smrček, jenž se patrně nevyhne pokutě za vykázání z lavičky. Břeclav nicméně zůstává po dvou jarních duelech stoprocentní, přičemž stíhá třetí Rosice.

LIBOR KOPL
VÁCLAV PETRŮ