Před dvěma týdny přitom hrála Líšeň na umělé trávě s kombinovaným kádrem Břeclavi. Tentokrát nastoupila proti téměř ideální sestavě MSK a aktivní hrou si vítězství zasloužila. „Líšeň je farmou Zbrojovky, opět byli v jejím kádru minimálně čtyři hráči širšího prvoligového kádru a na hře hostů to bylo znát. Momentálně mají regulérní třetiligovou kvalitu," poukázal trenér Břeclavi Milan Valachovič na jména jako Doležal, Kroupa, Sus, Halaška nebo mládežnický reprezentant Lutonský.

Břeclavané začali utkání v prudkém studeném větru velmi zakřiknutě a brzy toho museli litovat. Už ve třetí minutě nechali záložníka Večeřu osamoceného v šestnáctce, a ten obstřelil gólmana MSK Prokopa.

Samotní hráči Břeclavi si během první půle žádnou vyloženou šanci nevypracovali, jen marně kroužili kolem šestnáctky Líšně. A po zásluze dostali po půlhodině hry druhou branku. Ve 29. minutě využil nedůrazu břeclavských obránců jeden z hostujících hráčů, první střelu ještě Prokop vytěsnil, odražený balon ale povedenou střelou přes hlavu vrátil do branky další z hostí.

„Náš tým má někde výkonnostní strop a musíme se připravit, že mistrovské zápasy budou minimálně tak těžké, jako tento. Některé ještě těžší. Útočníci se nám vůbec nedostávali do šancí, vepředu se nám nedařilo podržet pořádně balon," kroutil hlavou břeclavské trenér.

Do druhé půle udělal Valachovič v sestavě tři změny, ani ty se ale nějak výrazně obraz hry neodrazily. Líšeň byla nadále lepším týmem, hráči v červeném byli všude rychleji, běhali s míčem a byli techničtější. Také ve druhém poločase se diváci po většinu času nudili a sledovali boj mezi šestnáctkami.

Hráči MSK se dostali do vyloženějších šancí až v závěru. Nejprve zastavil dobrou šanci Kotola ofsajd a v 89. minutě zase Simandlovi vykopl balon z brány jeden z hostujících obránců. Nebýt Prokopa, mohla Líšeň vyhrát rozdílem třídy. Gólman Břeclavi ještě v poslední minutě vyrazil průnik líšeňského útočníka mimo tři tyče.

„Nemůžu klukům vytknout, že by v zápase nebojovali. Oni běhali, ale fotbal je i o rychlém rozhodování a fotbalovém myšlení, a to našim klukům, kteří přišli z první A třídy, ještě chybí," dodal Valachovič.

MSK Břeclav – SK Líšeň 0:2 (0:2)

Střely na branku: 4:7

Rohy: 4:3

Diváků: 40

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dostálek, Krejčí, Wagner Silva (46. Bezděk) – Carvalho (46. Kotol), Simandl (K), Kleiber, Levčík – Pospiš (46. Ferbar), Sasín.