Úspěšná série trenéra Jiřího Fryše se prodloužila již na pět zápasů. Jako poslední nezkolila hráče MSK ani Hanácká Slávia Kroměříž, která si ze sobotního dopoledne odvezla nejtěsnější porážku 1:0.

Oba týmy, jak v tabulce pátou Kroměříž, tak domácí Břeclavany, v poslední době zdobí především precizní defenzíva. Bohužel pro diváky, na hřišti to podle toho také vypadalo.

Ne snad, že by se zástupci obou mužstev nedostávali do šancí. S jejich proměňováním však zacházeli trestuhodně.
Hned po deseti minutách mělo útočné duo domácích velkou šanci, osamocený Pacák však nezamířil přesně, lépe si nevedl ani před poločasem. O gól si nejvíce říkalo zakončení Dvořáka těsně před poločasem, který trefil jen tyč.

V úvodním dějství měli mírně navrch domácí fotbalisté, v té druhé však přenechali pozice „sešívaným“. „Vyklidili jsme střed hřiště a soupeř toho začal využívat,“ věděl domácí kouč Jiří Fryš.

Doplatit na to mohli domácí hned po několika sekundách, kdy musel dva skvělé zákroky vytáhnout Galla, aby zabránil ve skórování Jančovi, kterému se stejně vedlo i pár minut později.

Rozuzlení celého představení tak musela přinést až 84. minuta. Po Pokorného centru prokázal své hlavičkářské schopnosti dlouhán Vlček.
Potvrdit domácí výhru mohl ještě Fiala, ale nedokázal překonat již ležícího brankáře Vogla.

„Myslím, že jsme nebyli horším mužstvem. Měli jsme proměnit naše šance a mohl to být úplně jiný zápas,“ smutnil trenér hostů Jindřich Lehkoživ.
„Výhru jsme si vybojovali, ale jednoduché to nebylo,“ přiznal po utkání domácí lodivod Fryš, který tak dál vede své mužstvo vzhůru třetiligovou tabulkou. Břeclavané dokázali vybojovat již svůj sedmnáctý bod a vzdálili se sestupovému pásmu.