Zatímco v první půli měli navrch domácí a potvrdili to dvěma brankami, ve druhé půli oba týmy prostřídaly a zkušenější hosté třemi brankami během osmi minut zápas otočili.

Sokolov vedený Radoslavem Látalem je v Břeclavi na týdenním herním soustředění. Šestý tým loňského ročníku druhé ligy v Břeclavi dlouho na favorita utkání nevypadal. „Hráči se na to prostě vykašlali, vypustili to. Bylo horko a vůbec se jim nechtělo běhat. Musel jsem v kabině zvednout hlas a pohrozit jim dlouhým výběhem,“ říkal po zápase mírně rozladěný hostující kouč Látal. Narážel nato, že jeho svěřenci už od třetí minuty prohrávali, když po standardce usměrnil míč do sítě Sokolova Lysoněk. A domácí byli i nadále při chuti. Po necelé půlhodině hry vyrazil do brejku Sasín a prostřelil Bertelmana podruhé.

„Dá se říct, že jsme v prvním poločase postavili tu nejsilnější sestavu. Začíná už mít obrysy té, kterou bychom si představovali na třetí ligu. Hráli jsme znovu s blokovou obranou a hned po získání míče jsme šli do brejků. To na soupeře platilo. Možná, že nás trošku podcenili, ale je potřeba mít respekt před každým soupeřem, ať je to tým z MSFL nebo z divize,“ hodnotil první půli trenér MSK Milan Valachovič.

O poločase oba týmy vystřídaly, do druhé půle se nepodívala čtveřice hráčů a do konce zápasu vystřídalo trenérské duo Valachovič-Snopek devět z jedenácti hráčů, včetně brankáře. Sokolov vyběhl na trávník jako vyměněný a hrálo se prakticky jen na branku Břeclavanů. Za celé druhé dějství se dostali domácí k brance Baníkovců jen dvakrát. Na 3:0 mohl zvýšit Crla, ale namířil svou střelu jen do nohou vyběhnuvšího brankáře. Pak přišly chvíle Látalova výběru. V 74. minutě se trefil na vzdálenější tyč Geňo, za dalších šest minut přeloboval Kreizla Mlika a ten samý hráč dokonal v 82. minutě dokonalý obrat v zápase, když opět namířil na vzdálenější tyč.

„Po vystřídání už se Sokolov proti našim mladíkům prosadil zkušeností, ale chtěli jsme dát mladým ještě šanci se ukázat a přesvědčit nás,“ omlouval tři obdržené branky Valachovič.

„Do Břeclavi jezdím pravidelně, vím, co tady můžu očekávat. Kde jsem hrál nebo trénoval, vždy jsme sem zamířili, ať už v zimě, nebo v létě. Vždy jsme tu byli spokojení. Je tu kvalitní zázemí,“ dodal Látal k soustředění na jihu Moravy.

MSK Břeclav – Baník Sokolov 2:3 (2:0)

Branky: 3. Lysoněk, 28. Sasín – 74. Geňo, 80. a 82. Mlika

Diváků: 100

MSK Břeclav: Prokop (70. Kreizl) – Šilinger (80. Matůškovič), Cupák (46. Chromeček), Lysoněk, Košulič – Navrátil (46. Crla), Simandl, Málek (70. Pukančík), Ivančic (70. Hromek) – Sasín (46. Rohovský), Zýbal (46. Nevídal)

Baník Sokolov: Bertelman – Blažek, Hájovský, Dvorník, Hanzlík, Glaser, Vrtělka, Javorský, Vaněček – Šilhan, Mlika. Střídali: Geňo, Bereczký, Šindelář, Dvořák, Benda, Vu, Buček