V aktuální sezoně se navíc Vyškov pohodlně usadil ve středu tabulky. Se sedmnácti body drží šesté místo. „Jde o pracovité mužstvo. Musíme si dát pozor hlavně na jejich středního záložníka Urbančoka. A nebezpečí při standardkách vzrostlo příchodem Honzy Trousila," upozornil trenér MSK Ivan Dvořák na hlavní nebezpečí ze strany jihomoravského konkurenta.

Bývalý kapitán brněnské Zbrojovky vyztuží vyškovskou obranu 249 prvoligovými starty, z protější straně hřiště bude svému týmu velet ve dvojroli stoper-trenér Dvořák. „Stále nám chybí stoper Martin Sedlo, takže můj návrat na hřiště je vynucený absencemi. Do konce podzimu asi budu dres dál oblékat," prohlásil Dvořák, který v nejvyšší soutěži nastoupil ke 122 startům.

Ještě v pátek odpoledne sedmatřicetiletý kouč nevěděl, s kým může do duelu počítat. Dobrá zpráva je, že k dispozici už bude Martin Levai. Vyškov je na tom ale podobně. „Situace je trochu lepší než minule, nemocných ubylo," oddechl si kouč Miroslav Machálek.

Zkušený stratég čeká vyrovnaný a bojovný zápas. „Konec tabulky se hodně vyrovnal a každá ztráta může tyto týmy srazit nepříjemně hluboko. Takže očekávám, že domácí budou hrát jako o život," uvedl Machálek.

Břeclav si pro výkop už podruhé vybrala sobotní dopoledne. A v domácích zápasech v tomto trendu hodlá pokračovat až do konce podzimu. „Nedařilo se nám, tak jsme zkusili něco změnit. Minule jsme dopoledne vyhráli, tak to tak necháme i v dalších zápasech," ohlédl se za důležitou výhrou 1:0 nad Velkým Meziříčím ředitel břeclavského klubu Martin Maťašovský.

Nikdo z hráčů MSK si nedělá s dopoledním časem výkopu starosti. „Nemáme s tím žádný problém. Minule jsme si nevšiml, že by to někomu vadilo," uvedl Dvořák.