„Po prohře ve Frýdku nám bylo jasné, že to budou právě juniorky, se kterými budeme muset naplno bodovat. Frýdek byl kvalitou úplně někde jinde. Jsem rád, že se toho kluci zhostili dobře a hlavně v první půli soupeře do ničeho nepustili,“ řekl na úvod trenér MSK Břeclav Milan Valachovič.

Oboustranně opatrný začátek více vyhovoval hostům, kteří měli optickou převahu, k vážnějšímu ohrožení Prokopovy branky se však nedostali. Do zakončení se nedostávali ale ani domácí. Až ve 25. minutě poprvé tvrdě vypálil kapitán Simandl, ale jeho bomba mířila nad jihlavskou branku. Ofenzivní fotbal, který letos Valachovičův tým předvádí, však přinesl zanedlouho kýžené výsledky. Ve 27. minutě si totiž na rohový kop počkal na zadní tyči stoper Neuberg a přízemní střelou poprvé překonal jihlavského Procházku.

Už o dvě minuty vsítil další branku Vlček, ale pomezní rozhodčí mu pokazil radost zvednutým praporkem. Ve 32. minutě se situace opakovala. Tentokrát mířil Vlček přesně hlavou, podle mínění sudího byl ale opět v ofsajdovém postavení. Přesto se MSK vzepřelo nepříznivému osudu a dvě minuty před odchodem do kabin se prosadil podruhé. Ivančic dostal kolmici do středu hřiště mezi obránce a v zakončení nedal brankáři Vysočiny šanci zabránit gólu.

„Mohli jsme rozhodnout mnohem dříve. Bohužel, sudí odpískal dva ofsajdy, tak asi byly. Nemá cenu se o tom bavit. Měli jsme ale i další šance, které jsme trestuhodně zahodili,“ mrzela ne zcela stoprocentní koncovka domácího kouče.

Po změně stran začala Jihlava více zlobit, její hráči přidali na důrazu a rychleji přistupovali ke hráči s míčem. To dělalo břeclavským hráčům problémy. Prokop musel v rychlém sledu po sobě zasahovat proti střelám Chmelíka i Kosaka. Domácí naopak spoléhali jen na brejky, aktivní byl hlavně Vlček a Ivančic. Druhý jmenovaný to zkoušel na hostujícího brankáře dvakrát z téměř nulového úhlu, ale třetí branku v jihlavské síti to zatím nepřineslo.

„Soupeř do padesáté minuty třikrát vystřídal a všechno to byly změny směrem kupředu. Bylo nám jasné, že přitvrdí, pokud budou chtít s utkáním něco udělat. Zároveň se nám tím mohla otevřít i cesta k brejkům, a to se potvrdilo. Snad čtyřikrát jsme šli sami na gólmana, ale branku jsme nedali. Strachovali jsme se fakticky o výsledek až do poslední minuty,“ viděl rezervy svých svěřenců Valachovič.

Narážel na snížení Hjihlavy, které přišlo v 77. minutě. Jeden z rychlých protiútoků proměnil lobem přes pozdě vyběhnuvšího Prokopa v kontaktní branku kapitán Jihlavských Chmelík. Klid na kopačky domácích mohl vzápětí vrátit Neuberg, ale jeho hlavička mířila jen těsně vedle. Neuvěřitelnou smůlu měli vzápětí Simandl s Vlčkem, kteří běželi sami na gólmana. Simandl brankáře jen nastřelil a dorážející Vlček mířil jen do vracejícího se obránce. Jihlavský strážce svatyně se předvedl i při průniku Ivančice, jehož střelu vytěsnil nohama. Nakonec přece jen inkasoval. Střelou k tyči jej pokořil střídající Sasín. To bylo také poslední, co se v zápase stalo. Body tak po výhře 3:1 zaslouženě zůstaly na jihu Moravy.

Po osmém kole je MSK na jedenáctéím místě, trenér si ale myslí, že by mohli být výše. „Hlavně utkání s juniorkou Baníku a Brna jsme mohli zvládnout lépe a přivézt alespoň remízy. Takto máme za osm kol deset bodů a jsme jedenáctí. Mít o dva body více, mohli jsme být v horní polovině tabulky,“ dodal zkušený domácí kouč.

MSK Břeclav – Vysočina Jihlava B 3:1 (2:0)
Branky: 27. Neuberg, 43. Ivančic, 92. Sasín – 77. Chmelík
ŽK: Neuberg – Kosak, Cihlář, Filip
Rohy: 4:3
Diváků: 140
MSK Břeclav: Prokop – Navrátil (77. Chromeček), Šilinger, Lysoněk, Neuberg, Crla – Ivančic, Simandl (K), Málek (85. Sasín), Cupák – Vlček (87. Nevídal)
Vysočina Jihlava B: Procházka – Cihlář, Zeman (36. Štancl), Ptáček, Kosak (64. Dobrovolný) – Vacek (46. Plumb), Filip, Chmelík (K), Přibyl, Fadrný, Beránek