Pro bod si jeli na hřiště Břeclavi fotbalisté Líšně. I remíza jim tři kola před koncem MSFL zajišťovala záchranu ve třetí nejvyšší soutěži. Po výsledku 0:0 tak mohl brněnský celek na třinácté příčce slavit. Poslední Břeclav bodovala na jaře teprve potřetí, stále se však drží v boji o záchranu.

K výhře měli oba soupeři stejně daleko. Nejen kvůli konečnému remízovému stavu. Shodně totiž neproměnili penaltu. Líšeň dokonce v poslední minutě.

Břeclav mohla k důležitým bodům posunout první půle. Jenže kapitán Pavel Simandl neproměnil pokutový kop po faulu na Brazilce Lucase. „Zápas by se pak vyvíjel jinak. Líšeň by musela otevřít hru. Jenže na kdyby se nehraje," zalitoval domácí kouč Ivan Dvořák.

Ten musel kromě selhání v této situaci řešit hlavně zdravotní stav svého mužstva. Neúspěšný exekutor penalty hrál se sebezapřením se zlomeným prstem. „Po dvaceti minutách musel pro zranění zad odstoupit Světlík, nedohrál ani Lucas. Navíc jsme neměli k dispozici ani Diviše s Radkovičem," vyjmenoval ztráty domácí kouč.

Hosté z Brna byli nebezpeční hlavně po rychlých protiútocích. Jinak se spoléhali hlavně na pevnou defenzivu. „Věděli jsme, že nám stačí jeden bod, ale že bychom hráli od začátku na 0:0, to se říct nedá. To by asi ani nešlo," upozorňoval líšeňský stoper Tadeáš Zezula, který pošrtorenský stadion dobře zná ze svého angažmá v MSK.

Zezula ocenil, že na domácím týmu byla znát nutnost bodovat. „V první půli byl lepší a nám se nedařilo. Několikrát nás podržel gólman Zrzavý, hlavně při penaltě. V břeclavském útoku byl Lucas rychlý a nebezpečný. Věděli jsme už před zápasem, že je asi největší hrozba. Několikrát nás provětral," uznal líšeňský obránce.

Do posledních dvou kol už mohou Brňané nastoupit v klidu. Na rozdíl od Břeclavských. „Pořád bojujeme o co nejlepší umístění v tabulce. Už nám nepomohou hráči ze Zbrojovky, kteří mají dovolenou, ale to vůbec nevadí. Trenérovi se mohou do budoucna ukázat mladí kluci, co jsou z Líšně. Nastoupí třeba dva tři kluci, pro které taky bude dobré, že se mohou ukázat bez nějakých nervů," dodal Zezula.

To hráče MSK čeká znovu boj o všechno. Jako celé jaro. O víkendu je čeká cesta do Zlína a na závěr Hulín. „Remíza je pro nás ztráta, chtěli jsme tři body. Ale asi odpovídá tomu, co se dělo na hřišti," dodal domácí kouč.