Domácí stratég cílil před sobotním kláním na zodpovědné plnění defenzivních povinností. „V minulých zápasech jsme dostávali hodně branek. Soustředili jsme se tedy na to, ať se stejná situace neopakuje a snažili se využít každou příležitost k útoku a zakončení,“ popsal Smrček.


Poprvé Břeclavští skórovali v osmnácté minutě, kdy se po standardní situaci trefil hlavou Adam Smejkal. „Po faulu u půlky kopl Pavel Simandl krásný balon, a pak už byla skoro povinnost dát branku. Snažím se skórovat pokaždé, když mi jde míč na hlavu. Teď se to dlouho nevedlo, takže jsem rád, že tam gól padl,“ usmíval se dvacetiletý obránce.

Fotbalisté Mutěnic Michal Vydařilý, Radek Benešovský a Lukáš Koplík přispěli k povinné domácí výhře nad Vojkovicemi.
Povinnou výhru zařídil Čepil. Mutěnice zdolaly Vojkovice a jsou už čtvrté


Vedení Jihomoravanům pojistil osm minut před koncem záložník Alois Svízela, který v úniku obešel hostujícího gólmana a zakončil do odkryté brány. „V utkání jsme měli ještě další šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Měl jsem obavy, ať neurazíme fotbalového boha a nevrátí se nám to. Kluci ale ve druhém poločase hráli trpělivě a zodpovědně,“ těšilo břeclavského lodivoda.


Přestože jeho svěřenci před sobotním duelem třikrát v řadě remizovali, nechtěl hovořit o povinném domácím vítězství. „Nechtěli jsme hráče svazovat. Když je tam slovíčko muset, je to vždycky tragédie. Řekli jsme si, ať hrají to nejlepší, čeho jsou schopní, a každý si v zápase splní svoje úkoly. Mluvili jsme o cestě k vítězství. Neříkali jsme, že musíme vyhrát,“ přiblížil Smrček.


Příležitost zopakovat povedený výkon dostanou fotbalisté Břeclavi už v sobotu, kdy se představí na hřišti posledního Havlíčkova Brodu. „Zápas bude strašně těžký, protože všechny týmy z Vysočiny jsou silové a nehrají moc na kombinaci. Přesto chceme zvítězit,“ burcoval Smejkal.

Vinná réva. Ilustrační fotografie.
Pěkné hrozny? Uškodit může voda i plísně