„Zápas neměl tak dobrou kvalitu jako minule, ale za to mohl i silnější soupeř. S Lanžhotem to bylo více bojovné, upracované, pro diváka asi ne tak pohledné. Směrem dopředu jsme měli spoustu šancí, využili jsme ale jen jednu. Naopak na konci jsme soupeři dovolili mít dvě tutovky, ze kterých mohl vyrovnat. To už se mi tolik nelíbilo," naznačil asistent břeclavského trenéra Ivan Dvořák, že utkání se nevyvíjelo přesně podle jeho představ.

Břeclavané neponechali nic náhodě a v derby postavili proti Lanžhotu hned pětici hráčů z širšího kádru áčka MSK a na trávníku to bylo cítit. Zajímavé utkání to bylo také pro čtveřici hráčů Lanžhota (Nešpor, Matůškovič, Polášek a Janulík), kteří v minulosti hráli za Břeclav.

V celé první půli měli herní i střeleckou převahu domácí, kteří ale nedokázali svůj tlak promítnout i na ukazatel skóre. Už ve 4. minutě se dostal do parádní střelecké pozice Markovič, již překonaného brankáře ale zastoupil jeden z bránicích Lanžhotčanů, jehož srbský mladík v dresu MSK trefil.

„Soupeř byl posílený o hráče ze třetí ligy a v prvním poločase byl lepší, fotbalovější. My jsme hráli až zbytečně zakřiknutě v první půli. Přesto jsme měli jednu stoprocentní šanci, kterou bychom měli proměnit," krčil rameny trenér Lanžhota Dalibor Jančálek.

Jedinou vážnější šanci Lanžhota, kterou kouč Jančálek zmínil, spálil na „domácím" stadionu Tomáš Janulík, který se řítil sám na Mrkvicu, ale nastřelil pouze vyběhnuvšího gólmana MSK.

To sedmnáctiletý brankář Lanžhota Nešpor, který dostal v neděli přednost před zkušenějším Kovářem, se blýskl reflexivním zákrokem znovu ve 39. minutě, kdy zneškodnil hlavičku Pafkoviče z bezprostřední blízkosti.

V poločase udělali oba trenéři po jedné změně v útoku, které ještě oživily dění v obou šestnáctkách. A brzy se také poprvé měnilo skóre. Ve 48. minutě totiž napřáhl v šestnáctce domácí Lubor Slunský a poprvé překonal Nešpora. „Jednou nám propadne balon, a domácí z toho hned dali branku," mrzelo Jančálka.

O zaměstnávání břeclavského brankáře Mrkvici se v celé druhé půli postaral jen dvěma střelami těsně vedle kapitán Sokola Martin Bartoš. Jinak byl útok hostů bezzubý. Ofenzivní fotbal tak nadále předváděli hlavně domácí, kteří ale ztroskotávali na lanžhotském brankáři. Jejich zakončení ale většinou postrádalo razanci.

„Jejich dorosteneckého brankáře jsme pořádně rozcvičili a on se pak rozchytal k výbornému výkonu," dodal Dvořák starší.

Až v závěrečných minutách dovolili domácí Lanžhotu dostat se před Mrkvicu, ten už ale nejtěsnější vítězství společně s obránci uhájil.

„Když jsme začali hrát na tři útočníky, tak se hra hodně oživila. Pro mužstvo Břeclavi jsme pak byli vyrovnaným soupeřem. Jenže když nedáme gól ani z nejvyloženějších šancí, navíc venku, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Za druhou půlku bychom si ale bod zasloužili," uzavřel Jančálek.

MSK Břeclav „B" – TJ Sokol Lanžhot 1:0 (0:0)

Branky: 48. Slunský L.

ŽK: Marković, Slunský L. – Hakala

Střely na branku: 16:6 (v poločase 8:4)

Rohy: 9:5 (4:2)

Diváků: 183

MSK Břeclav B: Mrkvica – Benetka, Pafkovič, Slunský J. (K), Markovič, Sasínek, Žáček, Slunský L. (80. Balga), Smolka (57. Netopilík), Igwe (80. Jurčík) – Kruták (46. Ferbar)

Lanžhot: Nešpor Z. – Nešpor J., Žaloudek, Polášek, Rehák (51. Rampáček) – Bartoš (K), Hakala, Straka (70. Hrnčíř), Matůškovič – Janulík (80. Dos Santos Oliveira), Tomek (46. Kuřil)