Souboj devátého a sedmého týmu druholigové tabulky nabídne středeční večer v Uničově, který hostí břeclavské hokejisty. Jak tým Břeclavi, tak ani již tradiční druholigový účastník z Uničova neměl ideální start do nové sezóny. Diváci tak uvidí také souboj druhého nejméně produktivního útoku, který je neslavnou devízou Lvů, s druhou nejpropustnější obranou tohoto ročníku druhé ligy.

Nejvýraznější osobností hokejového celku Uničova je bezesporu trenér, manažer a vlastník klubu v jedné osobě – Tomáš Sršeň. Jeho svěřenci se ale letos pohybují jako na sinusoidě, jednou jsou nahoře, jednou dole. V posledním utkání měli Uničovští štěstí, když dokázali srovnat tři minuty před koncem dvojbrankové manko na ledě Vsetína a v nájezdech pro sebe urvali ještě bod navíc.

„Kluci jsou trénovaní dobře, většina jich je mladých, takže sílu mají. Už je to několikátý zápas, kdy ve třetí třetině dáme dva nebo tři góly. Hlavně aby nám to vydrželo. Byli jsme trochu dole a tohle mladé mužstvo potřebuje občas získat body, aby se chytlo,“ uvedl nedávno pro vsetínský web Tomáš Sršeň a zároveň dodává, že jeho tým nemá letos nijak závratné cíle. Přesto by rád kolem Vánoc hrál ve druhé lize důstojnější roli, než je současná pozice těsně pod hranicí postupu do play–off.

Břeclavský trenér může i nadále počítat do branky se Žurkem, který má v posledních zápasech výbornou formu, jeho náhradník Chvátal se stále rozchytává po zranění kolene a jeho středeční start je nejistý.

Krýt záda tak bude Žurkovi nejspíše některý z břeclavských mládežníků.

Po lehkém zranění se do sestavy vrací také Jan Zapletal, naopak chybět bude útočník Kýhos, jehož problémy s kolenem jsou vážnější, než se zdálo, a jistý není ani start Matůška.

Předpokládané sestavy:
HC Uničov: Pekař (Peksa) - Pavlas, Malota, Heča, Růžička, Stříteský, Satora - Komínek, Handl, Diviš, Sršeň, Malý, Drábek, Čížek, Jurák, Přikryl, Pur, Peška
HC Břeclav: Žurek (Šenk) – Jiří Zapletal, Habrovec, Strýček, Světlík, Popela, Zapletal Jan, Nedvěd, Koš - Mráz, Sedláček (C), Kuriál - Klimovič, Zábranský, Čikl - Barák, Nohel, Prachař - Veselský, Gabriška