Domácí dokázali srovnat za čtyři minuty. „Je to pro nás nesmírně cenná remíza. Šumperk vyhrál obě první jarní utkání, a navíc je třetí v tabulce. Utkání jsme zvládli velice dobře, dokonce bych řekl, že to byli hráči Šumperku, kdo tahali za kratší konec,“ komentoval zápas trenér Smrček.

Hlavní momenty utkání se odehrály v první čtvrthodině druhé půle. V 51. minutě nejprve otevřeli skóre hráči MSK, když Dobšíčkovu střelu nešťastně srazil šumperský obránce na nabíhajícího Musila, jenž zblízka překonal brankáře Kreizla.

O čtyři minuty později přišla odpověď domácích. Smejkalovu přihrávku nezachytil Ianosteac, míče se chopil Horák a pláchl do brejku. Jeho první střelu ještě Fibingr zákrokem nohou zneškodnil, na dorážku už byl břeclavský brankář krátký. „Hrálo roli i to, že trávník byl čerstvě pokropený. Míč se sklouzl tak, že to Ianosteac nečekal a k míči se dostal Horák,“ dodal Smrček.

NÁVRAT KUNICKÉHO

Žádný z týmů následně nevyužil své příležitosti a utkání skončilo remízou. Fotbalisté Břeclavi si připsali bod do tabulky a v prvních třech jarních kolech nastřádali čtyři body. Duel v Šumperku sledoval z lavičky také navrátilec Dominik Kunický.

Mladý brankář působil v podzimní části sezony v suverénním Tišnově, po konci klubu v divizi se vrací zpátky do dobře známých míst. „S Dominikem jsme se domluvili rychle, zná to tady. Momentálně je jedničkou David Fibingr, který chytá dobře, ale je možné, že již brzy si zahraje také Kunický, protože David by měl některý víkend absentovat,“ prozradil Smrček.

Jeho svěřence čeká tento týden další zápas na hřišti soupeře. V sobotu míří na trávník vedoucího týmu tabulky Žďáru nad Sázavou.