Domácí vstoupili do utkání dvou nováčků soutěže aktivně. Hned v první minutě se dostal ke střele kapitán Simandl, který zakončil mimo bránu. Hosté na sebe poprvé více upozornili o devět minut později, kdy si na centrovaný míč do vápna vyskočil Cícha, který hlavičkoval vedle. Jednalo se ovšem o spíše ojedinělý výpad hostujícího mužstva. Za zmínku stojí ještě střela Chlupa z přímého kopu, která jen těsně minula bránu Břeclavi.

Gólman Velké Bíteše Tomáš Pokorný byl daleko zaměstnanější než jeho břeclavský protějšek. Své mužstvo několikrát podržel, v jednatřicáté minutě ale poprvé kapituloval. Petr Musil dostal míč do běhu a jeho výstavní rána z dobrých patnácti metrů se od břevna odrazila za brankovou čáru. „Napřáhl jsem z dálky a doufal, že to tam padne. Naštěstí to tam s pomocí břevna padlo, jsem moc rád," vrátil se s úsměvem ke gólovému okamžiku mladý útočník Břeclavi.

Kdo ze sto deseti přítomných diváků si myslel, že Břeclavští už nebudou mít v cestě za třemi body těžkou práci, toho vyvedl z omylu v první minutě druhé půle hostující Valsa. Ten podobně jako Musil v první půli napřáhl zdálky a jeho střela se zastavila o tyč. Jinak ale měli více ze hry domácí fotbalisté, kteří nastoupili v nové sadě dresů. Uklidňující druhou branku se Břeclavským vstřelit nepodařilo. Dvakrát zachránila brankáře Velké Bíteše od dalšího inkasovaného gólu branková konstrukce. Nejprve napálil břevno Hloch a pár minut před koncem i Musil. „Doufám, že šance, které jsem neproměnil v tomto zápase, budu příště dávat," uvedl břeclavský útočník.

O nechtěné vzrušení se postaral na konci zápasu Stanislav Lapin, který v 88. minutě zakopnul míč do zámezí při přerušené hře, načež mu rozhodčí udělil druhou žlutou kartu v utkání. Výsledkem byla červená karta pro Lapina, který tak musel opustit hrací plochu. Rozhodčí ovšem nenastavil ani minutu a hosté si za dvě minuty přesilové hry nevytvořili jedinou šanci.

Břeclav 1
Velká Bíteš 0

Poločas: 1:0

Branka: 31. Musil

ČK: Lapin

Sestava Břeclavi: Kunický – Hloch, Wallisch, Smejkal, Ianosteac, Diviš (37. Lapin), Svoboda, De Carvalho Serra, Simandl (K), Musil, Radkovič (71. Kacr)

VÁCLAV PETRŮ