Na domácí střídačce vypukla po závěrečném hvizdu velká radost. „Ulevilo se nám. V první půli jsme byli lepším týmem. Hlučín hru na začátku druhé půli zlepšil, ale naštěstí jsme z těch dvou příležitostí branku nedostali. Vyšla nám až třetí brejková příležitost Pospiše. Paradoxně nám to tam v minulém utkání padalo, ale dnes jsme to tam nemohli propasírovat. Jsme rád, že se nám podařilo skórovat aspoň jednou a stačilo to k výhře," oddechl si domácí trenér Ivan Dvořák mladší.

Souboj okořenila přítomnost trenéra Hlučína Milana Valachoviče, který trénoval v minulosti právě Břeclav. Ani jemu se ale nepodařilo najít v první půli recept na břeclavskou obranu. Hlučín totiž zahrozil dvakrát jen v úvodu, pak se ze hřiště vytratil a Prokop mohl jen sledovat snažení svých spoluhráčů, kteří útočili do plných. Projít betonovým valem devíti v bloku postavených protihráčů se jim ale vůbec nedařilo. A když už ano, nevešlo se jejich zakončení mezi tři tyče. „Po dobrém úvodu nám zase odešla záložní řada a my se nepochopitelně utápěli v pasivitě. V kabině si něco řekneme, ale funguje to zase jen pět minut. Spálíme tři tutovky, ale jaké. Zahazují je zkušení hráči. Pak nás soupeř jednou potrestá a jsme zase bez bodů," kroutil hlavou Valachovič.

Břeclavi k vedení nepomohla ani série rohů, většina jejich snah končila ztrátou míče před šestnáctkou Hlučína. Jedinou světlou výjimkou byl průnik Zdeňka Šenkeříka ze 33. minuty, po němž orazítkoval exligista břevno Hampelovy brány.

Do druhé půle vstoupili hosté aktivnější, bouřka v kabině zabrala. Ale jen na úvodní pětiminutovku. V té hosté stihli dva dobré průniky, ale Ondrušík i Krhut své možnosti trestuhodně zahodili, když zblízka vůbec netrefili domácí bránu. Pak už zase hráli domácí a dobývali Hampelovu svatyni.

Břeclavská snaha přinesla ovoce až v 68. minutě. To vyslal Pavel Simandl středem hřiště Tomáše Pospiše, jenž čekal na hranici ofsajdu, a obstřelil hlučínského brankáře. Všem domácím příznivcům konečně spadl kámen ze srdce a mohli se radovat.

Zasloužené vedení domácímu celku vydrželo až do konce utkání. Poslední čtvrthodina ale byla zbytečně nervózní a rozkouskovaná mnoha fauly a střídáními. Mladý sudí dokonce muset řešit strkanici mezi hostujícím Galvasem a polovinou střídačky Břeclavi. Z fotbalového dění ale za zmínku snad stál jen Fojtíkův přímák nad a Šenkeříkova tvrdá přízemní střela do brankářovy náruče.

„Co beru jako důležitou věc je fakt, že se nám vzadu podařilo udržet poprvé v sezoně čisté konto. A že si Hlučín v závěru ani nevypracoval nějaké tutovky a nemuseli jsme se o výhru moc strachovat," dodal Dvořák.

MSK slaví v sobotu na stadionu na třídě 1. máje 10. narozeniny klubu, při nichž se stará garda Břeclavi utká s Bolkovou jedenáctkou. V pondělí 24. srpna se pak střetne áčko MSK v rámci přátelského utkání na Lesní ulici s katarským prvoligovým celkem Al-Ahlí SC. Zápas začíná v 18 hodin.

MSFL: MSK Břeclav – FC Hlučín 1:0 (0:0)

Branka: 68. Pospiš

ŽK: Šenkeřík, Košut, Carvalho – Galvas

Diváků: 155

Střely na branku: 6:4 (3:2)

Rohy: 9:1 (7:0)

Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Trigas

MSK Břeclav: Prokop – Fojtík (69. Wallisch), Sedlo, Klusák, Košut – Carvalho (81. Lapin), Simandl (K), Paděra, Sycha – Šenkeřík, Pospiš (71. Levai)

Hlučín: Hampel – Heinik, Ivan (77. Hanus), Sasín (71. Badalyan), Štefek, Hudeczek (80. Galvas), Dostál, Ondrušík (K), Mac, Halaška, Kraut