Svěřenci kouče Vlčka obdrželi v posledních dvou zápasech těžko uvěřitelných deset branek. „Opět nás zklamala obrana a zkušenější hráči. Pokud tým nepotáhnou právě oni, mladší hráči to za ně nevezmou,“ řekl po zápase domácí lodivod Peter Vlček.

V úvodu zápasu si přitom šance vytvořily oba týmy. Po rohovém kopu Pospíšila hlavičkoval z dobré pozice Trnovec nad. Hosté však byli směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Šance Čermáka a Svobody však brankou neskončily. Gólově udeřilo až ve 25. minutě. Perfektní přihrávku Koryčánka přetavil ve vedoucí gól Simandl, který přízemní střelou levé k tyči obstřelil vyběhnutého Kupku.

Ofenzivní fotbal se za deštivého počasí hrál Pod Búdama i nadále. A byli to fotbalovější hosté, kteří v závěru prvního poločasu udeřili podruhé. Nedůrazu domácí obrany využil Svoboda, který zblízka překonal bezmocného Kupku. „Soupeř byl lepší, kompaktnější. Věděl, co má hrát,“ trefně poznamenal Vlček.

Mutěnice po změně stran zabraly. A měly i šance. V té největší selhal Kašpar, který po centru střídajícího Lacka hlavou poslal míč do tyče. Rozhodnutí nakonec padlo po hodině hry. Po rychlém brejku se velmi dobře hrající záložník Koryčánek zbavil protihráče a přesnou střelou k tyči poslal domácí definitivně do kolen. „Kdybychom dokázali snížit, třeba by se kluci zvedli. Po třetí brance už nebylo o co hrát. V závěru jsem se bál, aby některý z hráčů nebyl vyloučen,“ sdělil Vlček.

V závěru zápasu mohla Břeclav několikrát své vedení pojistit. Gólem však skončil pouze pokus hostujícího kapitána Schwarze. Ten z přímého kopu dělovkou upravil na konečných 0:4. „První poločas byl z obou stran dost náročný. Mutěnice po změně stran hru otevřely a my jsme mohli přidat další góly. Skóre mohlo být ještě výraznějším,“ uvedl hostující trenér Jiří Fryš.

Zkušený kouč se musel v derby obejít bez tradičních opor. Kvůli zranění se na trávníku neobjevili Malár, Demjanovič a Valent „Určitě nám chyběli. Mladí hráči je ale dokázali zastoupit,“ pravil Fryš, který nechtěl po nadmíru povedeném zápase vyzdvihovat jednotlivce. „Byl to koncentrovaný výkon celého mančaftu,“ zdůraznil lodivod Břeclavi.

Jeho protějšek chválit nemohl. Neměl koho a ani za co. „Musíme pracovat. Máme úplně nové mužstvo, které se nesehraje za měsíc. Kluci si na sebe musí zvyknout. Uvidíme, jestli ale budeme dostatečně trpělivý,“ konstatoval Vlček.

Domácí stratég po zpackaném utkání přiznal, že ne všichni jeho svěřenci mají na MSFL patřičnou výkonnost. „Šedesát procent hráčů na třetí ligu nemá. V některých příchodech jsme se bohužel spletli,“ dodal zklamaně Vlček. Mutěnice čeká ve středu pohárový zápas. Duel s druholigovou Opavou začíná Pod Búdama v 17 hodin.

FK Mutěnice – MSK Břeclav 0:4 (0:2)
Branky: 25. Simandl, 42. Svoboda, 61. Koryčánek, 74. Schwarz
Rozhodčí: Pustějovský – Straka, Šalata (Kundelius)
Žluté karty: Trnovec, Jašíček, Kašpar, Pospíšil – Michal
Diváci: 320
Mutěnice: Kupka – Pospíšil, Trnovec (46. Mikulčík), Jašíček, Zich (69. Ondryáš) – Hirsch, Hořava (46. Lacko), Otruba, Novák – Koštuřík, Kašpar
Břeclav: Hladký – Michal, Schwarz, Doležal, Ivančic – Koryčánek (90. Hakala), Jakubovič, Simandl, Dolíhal – Čermák (80. Šlancar), Svoboda