„Kluci cítí proti takovému soupeři velkou motivaci. Je to pro hráče i velká výzva, aby se ukázali. Na utkání totiž nebudou chybět skauti z různých klubů,“ ví kouč Břeclavi Radek Rabušic.

Nálada v domácím mužstvu před náročnou podvečerní konfrontací není ideální. „Léčíme si šrámy. Poredský, Vajbar i Michal jsou pokopaní,“ posteskl si Rabušic.
Nedělní blamáž na půdě Zábřehu mužstvu sebejistotu taktéž nepřidala. „Já myslím, že ta porážka na nás psychické šrámy nezanechala. Už je to za námi,“ dívá se domácí lodivod směrem do budoucna.

Naopak v soupeřově táboru zavládlo nadšení. Klokani poprvé po svém návratu mezi tuzemskou smetánku okusili pocity výhry. Obelstili v rivalské bitvě Slavii, aktéra Ligy mistrů, a oslavili šokující triumf 2:0.
„Hráči měli obrovskou radost. Předvedli jsme nadstandardní výkon. Radovali jsme se i s fanoušky,“ přiblížil trenér Zbyněk Busta nedělní atmosféru vyprodaného Ďolíčku.

Břeclavští by si chtěli zopakovat loňskou pohárovou jízdu. V moravském klání potupili na domácím pažitu Brno, stopku jim vystavila až ve 4. kole pražská Sparta, která si z jejich půdy odvezla vydřené dvoubrankové vítězství.
„Ta je taky o sedm parníků před námi. Ale potrápili jsme je. Z domácího trávníku dokážeme proti ligových soupeřům těžit,“ potvrdil kouč Rabušic staré známé pořekadlo můj dům, můj hrad.
„Ale s Bohemkou to nebude jednoduché. Především proti jejich kapitánovi Slezákovi se hraje velmi špatně. Tahounem bude i nově příchozí Marek Nikl,“ tuší Rabušic o kvalitách bývalého hráče bundesligového Norimberku.

Zelenobílí ale podle všeho svá trumfová esa v Břeclavi nevytasí. „Jsme unavení. Šanci dostanou někteří kluci z širšího kádru. Už v neděli totiž hrajeme v Mladé Boleslavi. Pro nás je klíčové zachránit se v lize,“ osvětlil Busta.
Domácí se ale opít rohlíkem nenechají. „Postavíme to nejlepší, co bude k dispozici. Je to přece jen soupeř prvoligových kvalit,“ zdůraznil Rabušic.
Jeho svěřenci vstoupí do boje v 16:30 hodin. V případě postupu se utkají s lepším z dvojice Dukla Praha – Sparta Praha.