„Vím, že Břeclav je silný klub. Hovoří se totiž o tom, že by chtěla hrát druhou nejvyšší českou soutěž. Určitě to při mém rozhodování hrálo podstatnou roli,“ osvětlil dvaadvacetiletý zadák či středopolař důvod úprku na českou scénu kopané.

Rozhodovaly ambice Břeclavi


Ekhardt, který má za sebou třináct startů ve slovenské Corgoň lize, měl sice v domácí soutěži možnost pokračovat. Vše ale zhatily požadavky jeho kmenového klubu. „Jsem hráčem Trnavy. V Senci jsem jen hostoval. Chtěl jsem tam ale pokračovat, jenže týmy se nedohodly na podmínkách,“ posteskl si.

V domovině ho neudržely ani nabídky dalších klubů, jež působí v první a druhé nejvyšší soutěži. „Ozvaly se některé týmy. Jeden byl prvoligový, další z druhé ligy. Ale nebylo to nic konkrétního. Chtěl jsem hlavně rychle hrát,“ vysvětlil.
Možnost působit v modrobílém dresu Břeclavi si vytipoval dokonce vlastními silami. „Sám si to vyjednal v Trnavě, že ho k nám pustili. Je to výborný hráč, určitě to bude pro nás přínos,“ pochvaloval si trenér MSK Radek Rabušic.

Místo v sestavě si musí vybojovat


„Je to defenzivní fotbalista, navíc klasický univerzál. Jeho velká výhoda je to, že může hrát na více postech. Na levé i pravé straně obrany, ve středu zálohy i na stoperu,“ popisoval Rabušic posty, na nichž může svého nového svěřence využít.
Odchovance trnavského fotbalu ale lehká úloha v Břeclavi nečeká. Své místo mezi jedenácti vyvolenými si musí totiž tvrdě vybojovat. „Na tréninku se zatím jeví dobře. Musí si ale zvyknout na náš styl hry. Pokud to zvládne, budeme usilovat o to, abychom ho získali,“ upozornil Rabušic.

Ten může slovenskou posilu vyzkoušet již dnes vpodvečer na trávníku Dolního Benešova, kde MSK Břeclav odehraje odložený zápas 5. kola Moravskoslezské fotbalové ligy.
„Stále nejsem rozhodnutý, jestli ho do tohoto zápasu nasadím. Kdo bude hrát, se hráči dozvědí až před utkáním,“ zůstával tajemným trenér a sportovní ředitel Břeclavi v jedné osobě.