Břeclavští fotbalisté mohou na prokletí jménem SK Lipová již jen vzpomínat. Hrozivá bilance v neprospěch Jihomoravanů je po domácím hladkém vítězství minulostí.

Domácí proti svému soupeři nastoupili v novém, ofenzivnějším složení. Na hrotu byl již tradičně Pekárek, kterého podporovala nová dvojice ofenzivních záložníků ve složení Kuba – Demjanovič. Po delší době navíc dostala důvěru posila ze Slovenska, Tomáš Ekhrardt, který měl za úkol čistit střed pole.

Nervozita z protivníka, proti kterému Břeclavští zatím nezískali ani jediný bod, pominula již v šesté minutě, která přinesla úvodní branku. Rychlonohý Svoboda se vřítil do šestnáctky a přesnou přihrávkou našel Poredského. Pro něj nebyl problém umístit střelu k levé tyči Švédovy branky a Břeclav rázem vedla.

Úvodní branka domácí hráče uklidnila a Břeclavští začali diktovat tempo hry, do zakončení se ale nedostávali.
Na nemohoucnost svých ofenzivních kolegů se po půlhodině již nemohl dívat stoper Schwarz. Sám zavelel k útoku, vyvezl míč ze své poloviny a narazil si bekem Pokorným. Ten mu míč vrátil a největší letní posila břeclavského klubu vymetla ukázkovým způsobem šibenici.

Slova chvály pro Petra Schwarze měl i jeho trenér Radek Rabušic. „Jeho role v našem týmu je každým zápasem důležitější. Je to rozený vůdce,“ pochvaloval si břeclavský kouč.

Zbytek úvodní části měli domácí otěže utkání pevně v rukou, soupeř v nekompletní sestavě jim jen sekundoval. Trenéru Lipové Petru Mrázkovi scházelo hned trio hráčů základní sestavy.

Ve druhé polovině sobotního utkání zůstaly role stejné. Domácí se snažili proti slabému soupeři vylepšit skóre a napravit tak zaváhání z minulého kola v Mutěnicích, končili ale na špatné koncovce. Převaha totiž byla jednoznačně na domácí straně. Se svojí novou rolí pod hrotem se okamžitě sžil agilní kapitán Demjanovič.

Právě on měl velký podíl na třetí brance Břeclavi. Po jeho centru ze strany se zapsal do listiny střelců další obránce, tentokrát levý bek Jurga. Poté se ještě do šancí dostal především Pekárek, avšak potvrdil, že jeho hodnota pro mužstvo je ve vyhraných soubojích a v bojovnosti než ve střílení gólů.

To, že utkání bylo jednoznačnou záležitostí, potvrdil i hostující trenér. „Domácí zvítězili naprosto zaslouženě. My jsme si vypracovali možná jedinou šanci, a tak je pro nás výsledek celkem milosrdný,“ připustil Petr Mrázek.

Jeho břeclavský kolega měl důvod ke spokojenosti. „Je to pro nás důležitý výsledek, to jsme potřebovali. Byl jsem spokojen i s předvedenou hrou. Soupeře jsme jednoznačně přehrávali,“ uzavřel Radek Rabušic.