Další tři body mají po dohrávce 5. kola na svém kontě fotbalisté Městského sportovního klubu Břeclav a tento zisk je posunul na první místo tabulky MSFL. VDolním Benešově bývá tradičně horká půda, ale hráči MSK až na úvodních dvacet minut domácím nedovolili vytvořit si tlak a dá se konstatovat, že průběh utkání měli pod kontrolou. Ve zmiňovaném úvodu zápasu byli hráči Dolního Benešova aktivnější a několik závarů po standardních situací zavánělo gólem. První vyloženou gólovou šanci měl ovšem na kopačkách útočník MSK Lukáš Svoboda, ale jeho samostatný únik zlikvidoval brankář Kramář. Vdalší šanci už nejlepší hráč utkání Svoboda nezaváhal a ve 39. minutě otevřel střelou z12ti metrů skóre zápasu.

Byla to první souvislá kombinační akce utkání s přihrávkou Demjanoviče na nabíhajícího Jurgu, který zlevé strany vybídl centrem ke skórování vposlední době ve velmi dobré formě hrajícího útočníka MSK. Do kabin se šlo o mnoho lépe hráčům Břeclavi a i po přestávce zůstala kvalita na kopačkách fotbalistů Městského sportovního klubu. A když v60. minutě vystřídal Veselého na hrotu útoku Pekárek staly se útoky Břeclavi ještě nebezpečnějšími. V72. minutě už to bylo 0:2 - bojovník Pekárek se uvolnil přes obránce domácích a našel nabíhajícího Svobodu, jehož střelu stačil brankář domácích vyrazit, na dorážku Demjanoviče však byl krátký.

Dvoubranková ztráta byla pro domácí vtomto zápase viditelně nedostižná, takže až na šanci Lhoťana ze 79. minuty se kohrožení Gally téměř nedostali. Defenzíva Břeclavi, ve které poprvé nastoupil na místě pravého obránce donedávna prvoligový hráč Slovenského Sence Tomáš Ekhardt mohla slavit další zápas sčistým kontem. Vzávěrečných minutách se mohli Břeclavští těšit ze vstřelení třetí branky, ale rozhodčí Chramcov odpískal útočný faul Pekárka, který hlavou překonal vybíhajícího brankáře domácích. Branky: 39. Svoboda 0:1, 72. Demjanovič 0:2. Sestava MSK: Galla – Ekhardt, Schwarz, Michal, Jurga - Vajbar, Demjanovič, Šlancar (84. Gajdoš), Poredský (74. Machala) - Svoboda, Veselý (60. Pekárek)