Nad Břeclavany ale před tímto zápasem stojí jeden strašák. Nad svým dnešním soupeřem ještě nikdy nezvítězila, ba co více, nedokázala vytěžit ani bod.
„Chceme je konečně porazit, snad to motivuje i hráče. Navíc v Lipové se přes léto hodně obměnil kádr. Zápas s Mutěnicemi jsme již hodili za hlavu. Už jsme se soustředili jen na utkání s Lipovou,“ řekl odhodlaně břeclavský trenér Radek Rabušic.

Hostující trenér Petr Mrázek však svoji kůži nechce prodat lacino. „Je jasné, že Břeclav má lepší kádr. Ale v naší situaci potřebujeme vyhrát i v Břeclavi. Snad se nám to díky naší bojovností povede. V kabině cítim odhodlání,“ nevzdává se před bojem trenér Lipové.

Kouč Rabušic s výkonem svého týmu v posledním zápase rozhodně nebyl spokojen. Proto svým svěřencům naordinuje ofenzivnější taktiku. „Oproti zápasu v Mutěnicích trochu změníme rozestavění. Chceme být v útoku více nebezpeční,“ odhalil recept, který by měl platit na soupeře domácí lodivod.
Utkání by tedy mohlo být soubojem břeclavské útočné síly s pevnou defenzivou hostů z Lipové. S tím hostující trenér počítá.
„Budeme hrát především ze zabezpečené obrany a na brejky. Věřím, že alespoň jednu branku se nám podaří vstřelit a snad to bude na nějaké body stačit,“ poznamenal kouč Mrázek.

Na cestě k úspěchu musí ale překonat překážku v podobě zranění dvou hráčů základní sestavy, Hrubého a Hufa, což při úzkém kádru Lipové může představovat problém. Naproti tomu Rabušicovi bude scházet pouze defenzivní záložník Šlancar, který hrál i v nešťastném zápase v Mutěnicích.
Jestli se Břeclavanům podaří proti svému soupeři poprvé bodovat se ukáže po skonční dnešního zápasu, který začíná ve 14:00 hodin na Lesním stadionu v Poštorné.