Břeclavští, kteří přijeli na neutrální půdu do Lužic v kombinované sestavě, byli od počátečních minut pod tlakem houževnatého protivníka.

„Kádr jsem rozdělil. Do zápasu nastoupili i hráči, kteří v MSFL dosud neodehráli ani minutu,“ nabídl kouč Radek Rabušic možnou příčinu ospalého startu MSK do utkání.

Svou převahu Mutěničtí v kýžený gólový efekt nepřetavili. Břeclavi, jež se spoléhala výhradně na rychlé protiútoky, se navíc dostalo od soupeře pomoci.

Mutěnice si totiž vstřelily vlastní branku, na níž měl velký podíl Svoboda, po jehož centru uklidnil míč do vlastní svatyně Štěpanovský.

Mutěnice byly stále aktivnějším mužstvem, udeřilo ale opětovně na druhé straně. V 28. minutě potvrdil své střelecké dispozice kanonýr Veselý, jemuž posadil míč na hlavu z rohového kopu obránce Pokorný.

„Podobně jako v mistrovském utkání, které jsme naposledy odehráli s Mutěnicemi, jsme bezezbytku využili naše šance. Soupeř se sice snažil, ale svou převahu nedokázal zúročit,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců kouč Rabušic.

Po změně stran se opět prosadili Břeclavští, konkrétně ofenzivní záložník Lukáš Svoboda, který poslal svůj tým již do tříbrankového vedení. Fyzicky vyčerpaný tým MSK, jenž přijel do Lužic pouze se čtrnácti hráči, ale mutěnickému náporu následně neodolal.

Nového trenéra Mutěnic Vladimíra Hrušku jistě potěšil střelecký apetit Bílka. Ten v 55. minutě nejprve snížil na 1:3, o pouhých pět minut později dal podobu konečného výsledku. MSK Břeclav tak nakonec zvítězil pouze o jedinou branku 3:2.

„Jsem spokojen s tím, jak jsme zvládli přechod do útoku. Odehráli jsme solidní utkání. Samozřejmě se našlo na naší hře hodně chyb, ale máme ještě dost času, abychom to vypilovali,“ poznamenal po utkání trenér Rabušic.

Na hrotu útoku se objevil v barvách Městského sportovního klubu hráč slovenské Trnavy Križánek, o jehož eventuálním přestupu se bude jednat v příštím týdnu.

Do zápasu nastoupila také nedávná posila obránce Petr Schwarz, někdejší mládežnický reprezentant do jednadvaceti let a člen prvoligového kádru Brna.