„Mrzelo nás, že se nemohlo minule kvůli počasí hrát. Cítili jsme se v dobré pohodě,“ postekl si kouč MSK Břeclav Radek Rabušic. „Bylo tam ale hodně sněhu, nedalo se nic dělat.“

Na smělých plánech Břeclavanů, kteří venku nevstřelili branku již 378, se však nic nemění. „Do Znojma jedeme bodovat a zlepšit naši bilanci na hřištích soupeřů,“ zdůraznil Rabušic.

Jenže domácí nebudou snadným soustem. Před svými fanoušky už šest klání nepoznali prohru. „Chceme pobavit naše diváky a pochopitelně zvítězit. Ale vím, že to nebude jednoduché,“ nechal se slyšet kouč Znojma Michal Sobota.

Oba soupeři se však více než dobře znají. I proto je složité dopředu proklamovat, kdo je v duelu favoritem. „Opravdu je dobře známe, navíc se nám proti nim dlouhodobě daří. Myslím, že máme i zkušenější mužstvo,“ uvedl útočník Břeclavi Miroslav Pekárek.
Břeclav stále straší poslední venkovní souboj. Na půdu rivalských Mutěnic jela také bodovat, výsledek 0:3 však předčil i nejčernější představy skeptických fanoušků.

„To jsme ale hráli moc zatažení. Zbytečně defenzivně. To se nesmí opakovat. Myslím, že i trenér musel poznat, že tak hrát nejde,“ dodal Pekárek.
Zápas Znojma a Břeclavi má výkop v neděli ve 13:30 hodin na znojemském stadionu na Husových sadech.